بهترین فیزیوتراپی در اختیاریه

کلینیک فیزیوتراپی در اختیاریه
کلینیک فیزیوتراپی در اختیاریه
بنر تماس با فیزیوتراپی دایان

برای پیدا کردن بهترین فیزیوتراپی در اختیاریه نیاز به شناخت فیزیوتراپیست، دستگاه‌های فیزیوتراپی و نظرات مراجعین داریم. یکی از بهرین مراکز فیزیوتراپی در اختیاریه، فیزیوتراپی دایان است که با در نظر گرفتن کلیه حقوق مربوط به بیماران سعی کرده، رضایت و بهبودی مشتریان از انجام خدمات فیزیوتراپی را هدف قرار دهد. فیزیوتراپی به عنوان یک گزینه درمانی موثر می تواند در تسکین درد و التهاب، کاهش تنش عضلانی و بهبود وضعیت بیمار موثر باشد.

درد بدن و فیزیوتراپی

از درد و کوفتگی بدن خسته شدی؟
تماس بگیر و وقت معاینه یا فیزیوتراپی تنظیم کن!

اما مهمترین گزینه برای نتیجه گیری بهتر از روندهای درمانی فیزیوتراپی این است که به دنبال مراکز فیزیوتراپی معتبر باشید که ارائه خدمات را به بهترین نحو انجام دهند. از طرفی هم مراکز فیزیوتراپی مختلفی در این منطقه وجود دارند که شاید انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی در اختیاریه را برای شما سخت کنند. برای همین می توانید قبل از اقدام برای شروع جلسات فیزیوتراپی خود، از طریق تماس با مرکز فیزیوتراپی دایان اطلاعات بیشتری را از نحوه شرایط و خدمات فیزیوتراپی در اختیاریه کسب کنید.

بهترین فیزیوتراپی در اختیاریه

اصولا فیزیوتراپی به عنوان یک تکنیک درمانی در کنار سایر گزینه های درمان مورد استفاده قرار می گیرد. اما به هر حال می تواند نقش موثری در روند بهبود وضعیت بیمار داشته باشد. مهمترین فواید فیزیوتراپی برای بیماران، عبارتند از:

از بین بردن یا کاهش درد

مهمترین مزیت فیزیوتراپی کاهش درد است. تمرینات و تکنیک‌های درمانی مانند تحرک مفصل و درمان‌هایی مانند ضربه زدن، سونوگرافی یا تحریک الکتریکی به عضلات و عملکرد مفاصل کمک می‌کنند تا درد را کاهش دهند. حتی گاهی فیزیوتراپی از بازگشت درد نیز جلوگیری می کند. بیمارانی که از آرتریت، کشیدگی عضلانی / رگ به رگ شدن یا تاندونیت رنج می برند از استفاده از تکنیک ها و تمرینات درمانی مانند تحرک بافت نرم یا استفاده از روش هایی مانند TENS، IFC و اولتراسوند سود می برند. بیماران ساکن در منطقه اختیاریه می تواند برای تسکین درد و یا کاهش آن به مراکز فیزیوتراپی معتبر در اختیاریه مانند دایان مراجعه کنند.

بازیابی توانایی حرکت با فیزیوتراپی در اختیاریه

بازگشت توانایی حرکت با فیزیوتراپی دراختیاریه- کلینیک دایان
تاثیر فیزیوتراپی در بهبود توانایی های حرکتی افراد

در حالی که فیزیوتراپی برای کاهش درد در حین یا بعد از جراحی بسیار مفید است، اما به بهبود قدرت و استحکام کلی بدن نیز کمک می کند. فیزیوتراپی با تمرینات کششی و تقویتی توانایی حرکت را بهبود می بخشد. حتی مشکل راه رفتن، حرکت یا ایستادن همه بدون در نظر گرفتن سن با فیزیوتراپی قابل درمان است.

افزایش سرعت بهبودی پس از جراحی

اگر چه گزینه جراحی تا حدودی ممکن است سخت و برای برخی از بیماران غیرقابل تحمل باشد اما برخی شرایط اجتناب ناپذیر وجود دارد که احتمال دارد جراحی آخرین راه حل برای درمان بیماری فرد باشد. این در حالی است که فیزیوتراپی می تواند با مدیریت و درمان موثر از نیاز بیمار به جراحی جلوگیری کند. همچنین در برنامه های توانبخشی قبل و بعد از جراحی، فیزیوتراپی می تواند برای کاهش عوارض ناشی از جراحی موثر باشد.

بهبود مشکلات حرکتی پس از سکته مغزی

اصولا سکته مغزی در بیماران با برخی عوارض مختلف مانند کاهش و آسیب های حرکتی همراه است. در این شرایط پزشک می تواند برای بهبود مشکلات حرکتی پس از سکته مغزی، فیزیوتراپی را تجویز کند.

کاهش مشکلات مربوط به افزایش سن

پیری و افزایش سن با برخی مشکلات عضلانی و اسکلتی همراه است که می تواند تاثیر زیادی را در کیفیت زندگی داشته باشد. از این رو، فیزیوتراپی در سالمندان می تواند تاثیر زیادی در بهبود کیفیت آنها ایجاد کند.

فیزیوتراپی بیماری های ناشی از کهولت سن را تاخیر می اندازد- کلینیک فیزیوتراپی دایان
تاثیر فیزیوتراپی در کاهش ابتلا به بیماری های مربوط به کهولت سن

کمک به حفظ تعادل

با افزایش سن، در معرض خطر مشکلات مربوط به تعادل یا عدم تعادل قرار دارید. تراکم استخوان شما شروع به کاهش می کند و تمام قدرت عضلانی خود را از دست می دهید. ضعیف شدن استخوان ها باعث عدم تعادل می شود. در این شرایط فیزیوتراپی می تواند به بهبود حفظ تعادل شما کمک کند.

بهبود مشکلات ناشی از سوختگی

سوختگی در برخی مواقع می تواند عوارض بسیار بدی بر روی ماهیچه ها، عضلات و سایر قسمت های سیستم اسکلتی بدن داشته باشد. برای همین پزشکان در این شرایط ممکن است فیزیوتراپی را برای بیماران تجویز کنند که بر بهبود وضعیت آنها تاثیر داشته باشد.

بهترین فیزیوتراپی در اختیاریه و تسکین علائم برخی از بیماری ها

کاهش مشکلات ناشی از بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب مانند ام اس، پارکینسون و حتی  رفع یا کاهش مشکلات ناشی از بیماری های قلبی یکی دیگر از فواید فیزیوتراپی است که می تواند کیفیت زندگی بیماران را بهبود ببخشد.

همچنین رفع و کنترل عوارض مشکلات مربوط به بیماری دیابت با فیزیوتراپی کاملا امکان پذیر است. اغلب مشاهده شده است که بیمار دیابتی از ناراحتی هایی مانند درد زانو، شانه و کمر رنج می برد. این وضعیت به دلیل سطح نامتعادل قند در بدن است. برنامه های فیزیوتراپی اختصاصی وجود دارد که به مدیریت درد ناشی از دیابت و کنترل سطح قند کمک می کند.

کاهش درد و درمان بیماری های ارتوپدی

بیماری اورتوپدی با عوارض زیادی بر روی ماهیچه های بدن همراه هستند که در برخی شرایط ممکن است منجر به بروز درد شدید در بیمار شوند. این در حالی است که فیزیوتراپی می تواند نقش موثری بر تسکین و کاهش درد و درمان بیماری های ارتوپدی داشته باشد.

با توجه به اهمیت فیزیوتراپی در تسکین بیماری ها، می توانید برای دریافت خدمات مربوط به فیزیوتراپی در اختیاریه به مراکز معتبر مانند دایان مراجعه کنید.

بهبود دردهای ارتوپدی با فیزیوتراپی در اختیاریه- کلینیک دایان
فیزیوتراپی در رفع مشکلات مربوط به ارتوپدی موثر است

بیماری ها و مشکلات قابل درمان با فیزیوتراپی در اختیاریه

فیزیوتراپی یک روش درمانی بسیار مفید برای آسیب، اختلال و بیماری است. با استفاده از روش های فیزیکی خاص، به بازیابی تحرک، عملکرد و حرکت در ناحیه آسیب دیده کمک می کند. فیزیوتراپی همچنین برای جلوگیری از آسیب یا آسیب بیشتر در قسمتی که قبلاً تحت فشار قرار گرفته است بسیار مفید است. افراد در هر سنی می توانند با مدیریت و حفظ شکل و سلامت عالی از مزایای آن بهره مند شوند و در نتیجه از آسیب یا بیماری جلوگیری کنند.

پزشکان ممکن است فیزیوتراپی را برای اکثر بیماری ها و شرایط مخلف بیماران تجویز کنند. اما به طور کلی، انواع روند درمانی مربوط به فیزیوتراپی می توانند در درمان و تسکین علائم بیماری های زیر موثر باشند:

 • مشکلات عضلانی، اسکلتی و عصبی
 • بیماری های مرتبط با افزایش سن
 • بیمارهای دارای مشکلات حرکتی
 • آسیب های ورزشی و عوارض ناشی از آن
 • معلولیت های جسمی و حرکتی
 • مبتلایان به ام اس
 • بیماران مبتلا به پارکینسون
 • مشکلات مربوط به آرتروز
 • مشکلات مفصلی
 • مبتلایان به مشکلات سکته مغزی، فلج مغزی و تومور مغزی

دستگاه‌های و خدمات درمانی در بهترین فیزیوتراپی اختیاریه

متخصصان و فیزیوتراپیست های حرفه ای در مرکز فیزیوتراپی دایان در اختیاریه تهران به طور هماهنگ با سایر پزشکان متخصص همکاری کرده و تخصص های لازم برای فیزیوتراپی پس از آسیب و جراحی یا پس از حملات و یا سکته قلبی را دارند.

علاوه بر آن، فیزیوتراپی در اختاریه مرکز دایان با جدیدترین تکنولوژی و تکنیک های روز دنیا انجام می شود. برخی از مهمترین تکنیک های در کلینیک فیزیوتراپی اختیاریه دایان عبارتند از:

درمان دستی در فیزیوتراپی اختیاریه

این نوع از فیزیوتراپی بیشتر با هدف بهبود حرکت مفاصل و بافت نرم به بهبود گردش خون، تخلیه مایعات بدن و شل شدن عضلات سفت و رفع اسپاسم انجام می شود. فیزیوتراپیست های ماهر در اختیاریه مرکز دایان با توجه به شرایط بیمار می توانند موثرترین تکنیک های درمان دستی را به بیماران ارائه دهند.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی یکی از روش ‌های مهم در فیزیوتراپی است که با استفاده از حرکات نرم و فشار ملایم بر روی بافت‌های نرم بدن انجام می‌ شود. این تکنیک می تواند جریان خون را تا حدود زیادی بهبود ببخشد و به کاهش التهابات، کاهش اسپاسم عضلانی، و افزایش انعطاف‌پذیری عضلات کمک کند. ماساژ درمانی  در مرکز فیزیوتراپی اختیاریه دایان به‌طور معمول برای مواردی مانند کشش‌ها، کمردرد، آسیب‌ های عضلانی و مفصلی، و همچنین بهبود تحرک و عملکرد عضلات استفاده می ‌شود.

فیزیوتراپی در اختیاریه با ماساژدرمانی- کلینیک فیزیوتراپی دایان
ماساژ درمانی در کلینیک فیزیوتراپی دایان

 طب فشاری

طب فشاری بر اساس فشار و ماساژ نقاط خاصی روی بدن انجام می ‌شود. این تکنیک به تنظیم جریان انرژی (کی) در بدن کمک می ‌کند و می‌تواند در بهبود سیستم عصبی، کاهش استرس، و تعادل انرژی در بدن موثر باشد.

کشش ستون فقرات

این تکنیک مرتبط با کشش مفصل های ستون فقرات است. حتی باعث افزایش انعطاف‌پذیری و حرکت ستون فقرات می شود. کشش ستون فقرات در مرکز فیزیوتراپی اختیاریه بیشتر برای تسکین کمردرد، مشکلات مهره‌ای، و کاهش فشار در اطراف عصب‌ها تجویز می شود.

فیزیوتراپی در اختیاریه با استفاده از کشش ستون فقرات- کلینیک دایان
کشش ستون فقرات یکی از روش های درمانی فیزیوتراپی

طب سوزنی

طب سوزنی یکی از روش‌های درمانی مبتنی بر سوزن ‌گذاری در نقاط مشخصی روی بدن است. این تکنیک می  ‌تواند در کاهش التهابات، کاهش درد، و بهبود عملکرد عضلات و مفاصل مؤثر باشد. در این روش، سوزن ها سیستم عصبی را تحریک کرده و باعث کاهش درد، رهاسازی عضلات، تقویت سیستم ایمنی و تنظیم عملکردهای مختلف بدن می شوند.

سوزن خشک

سوزن‌خشک یک تکنیک درمانی است که بدون وارد کردن سوزن به پوست، از طریق تحریک نقاط خاصی از بدن انجام می شود. این روش در کاهش درد، بهبود انعطاف‌پذیری، و تقویت عضلات تاثیر زیادی دارد.

کینزیوتیپینگ

یکی دیگر از روش های درمانی فیزیوتراپی در مرکز اختیاریه دایان کینزیوتیپینگ است. این روش فیزیوتراپی با استفاده از برچسب‌گذاری نقاط مختصی از بدن انجام می شود. کینزیوتیپینگ می‌تواند در بهبود تعادل عضلات، کاهش درد، و افزایش عملکرد بدن مؤثر باشد.

 کامپرشن تراپی

در مرکز فیزیوتراپی اختیاریه دایان، کامپرشن تراپی با استفاده از فشار و کمپرس بر روی ناحیه مورد نیاز انجام می‌شود. این تکنیک می‌تواند در بهبود جریان خون، کاهش ورم، و کمک به بازیابی پس از آسیب‌های مفصلی و عضلانی مفید باشد.

تکار تراپی

یکی دیگر از تکنیک درمانی فیزیوتراپی دایان تکار تراپی است که با استفاده از تکان‌دهی و ارتعاشات ملایم بر روی بدن انجام می شود. این روند بر بهبود حرکت و انعطاف‌پذیری عضلات و مفاصل تاثیر زیادی دارد. تکنیک تکار تراپی می‌تواند در کاهش تنش عضلانی، افزایش تقویت عضلات، و بهبود تنظیم حسی و حرکتی مؤثر باشد.

تاثیر تکارتراپی در درمان مشکلات زانو- کلینیک فیزیوتراپی دایان
یکی از راههای درمان درد زانو استفاده از روش تکارتراپی است

امکانات مورد استفاده در بهترین فیزیوتراپی در اختیاریه

هر جلسه فیزیوتراپی منحصر به فرد است و به مشکلات و نیازهای بیمار بستگی دارد. با این حال مراجعه به متخصص فیزیوتراپی به طور کلی شامل موارد زیر است:

 • آشنایی با سوابق پزشکی بیمار
 • ارزیابی و تشخیص مشکل و نیازهای بیمار
 • کمک به بیمار برای تعیین و رسیدن به اهداف فیزیکی
 • طراحی یک برنامه درمانی با توجه به سلامت، سبک زندگی و فعالیت های بیمار
 • تجویز یک دوره تمرینات و تجهیزات لازم

فیزیوتراپیست های ماهر در کلینیک دایان در اختیاریه از امکانات و روش های درمانی مختلفی برای تسکین علائم و درد در بیماران استفاده می کنند. این روش ها ممکن است با توجه به نوع آسیب و شدت آن تعیین شوند. مهمترین نکته در فیزیوتراپی کلینیک دایان در اختاریه، بررسی وضعیت بیمار و ارائه هر چه بهتر خدمات فیزیوتراپی است. برای همین فیزیوتراپیست ها در مرکز دایان سعی می کنند از بهترین امکانات برای ارائه خدمات استفاده کنند. به طور کلی، مهمترین آنها عبارتند از:

لیزر پرتوان

درمان با لیزر توسط فرآیند خاصی در دستگاه لیزر ایجاد می شود. لیزر درمانی با توان بالا، باعث انتشار کنترل شده تابش به شکل نور می شود. فیزیوتراپیست ها در مرکز فیزیوتراپی دایان از لیزر برای تسکین درد، تسریع بهبود و کاهش التهاب استفاده می کنند.

اثربخشی درمان بیماری ها با استفاده از لیزر درمانی با توان بالا کاملا اثبات شده است. لیزر در حال حاضر در درمان بیماری ها در زمینه های پزشکی عمومی، پوست، گوش و حلق و بینی، دندانپزشکی، مغز و اعصاب، ارتوپدی، پادولوژی، جراحی، روماتولوژی و حتی انکولوژی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از توانبخشی، فیزیوتراپی و پزشکی ورزشی پشتیبانی می کند. حتی در کاهش اثرات صدمات و آسیب به تاندون و استخوان موثر است.

مگنت تراپی

مغناطیس درمانی یا مگنت تراپی با استفاده از میدان های مغناطیسی انجام می شود. این روند درمانی برای تحریک التیام در بدن و درمان آسیب های عضلانی و استخوانی بسیار موثر است.

در این روند درمانی میدان های مغناطیسی به بدن نفوذ می کنند و جریان خون و اکسیژن را به ناحیه آسیب دیده تحریک می کنند. در طول جلسه مغناطیس درمانی، بیمار روی یک سطح راحت می نشیند یا دراز می کشد و فیزیوتراپ ها دستگاه را روی ناحیه آسیب دیده قرار می دهند. فیزیوتراپیست های ماهر در مرکز فیزیوتراپی اختیاریه دایان، قدرت میدان مغناطیسی را تنظیم می کند تا مطمئن شود که برای بیمار بی خطر و موثر است. برای هر بیمار مدت زمان جلسه بسته به بیماری متفاوت است، اما با توجه به شرایط و شدت آسیب معمولا بین 20 تا 30 دقیقه زمان نیاز دارد.

شاک ویو تراپی در بهترین مرکز فیزیوتراپی اختیاریه

شاک ویو تراپی روشی است که در فیزیوتراپی بیشتر کاربرد دارد. چون در درمان بسیاری از بیماری‌های اسکلتی عضلانی، عمدتاً مواردی که بافت‌های همبند مانند رباط‌ها و تاندون‌ها را درگیر می‌کنند، استفاده می‌شود. یک درمان غیر تهاجمی است که با ایجاد یک سری ضربان‌های موج صوتی با انرژی کم صورت می گیرد. ضربات مستقیماً از طریق یک محیط ژل روی آسیب از طریق پوست فرد اعمال می‌شود.

درمان با روش شاک ویو تراپی- کلینیک فیزیوتراپی دایان
انجام فیزیوتراپی با روش شاک ویو تراپی

اولتراسوند تراپی

اولتراسوند درمانی روشی است که معمولاً در فیزیوتراپی برای گرم کردن عمیق بافت‌های نرم بدن استفاده می‌شود. این بافت ها شامل ماهیچه ها، تاندون ها، مفاصل و رباط ها هستند. سونوگرافی علاوه بر گرما انرژی را به بدن وارد می کند. این انرژی باعث می شود که حباب های گاز میکروسکوپی در اطراف بافت های شما به سرعت منبسط و منقبض شوند، فرآیندی که کاویتاسیون نامیده می شود. به نظر می رسد انبساط و انقباض این حباب ها به سرعت بخشیدن به فرآیندهای سلولی و کمک به بهبود سریعتر بافت آسیب دیده کمک می کند.

الکتروتراپی

فیزیوتراپی با الکتروتراپی شامل طیف وسیعی از درمان‌ها با استفاده از الکتریسیته برای کاهش درد، بهبود گردش خون، ترمیم بافت‌ها، تقویت ماهیچه‌ها و تقویت رشد استخوان است که منجر به بهبود عملکرد فیزیکی می‌شود.

الکتروتراپی معمولاً همراه با سایر درمان ها استفاده می شود نه به تنهایی. برای افرادی که تحت فیزیوتراپی قرار می گیرند، روش الکتروتراپی ممکن است درد را به اندازه کافی کاهش دهد تا فرد بتواند فعال تر در تمرینات هدفمند شرکت کند. الکتروتراپی یکی از گزینه های تسکین درد است که نسبت به داروهای مخدر و مسکن عوارض خیلی کمتری دارد.

بیوفیدبک و نوروفیدبک

از روش درمانی بیوفیدبک برای کنترل فرآیندهای غیرارادی بدن و کنترل درد یا آرامش استفاده می شود، اما در درمان بسیاری از بیماری ها هم کاربرد دارد بیوفیدبک اغلب از حسگرها برای اندازه گیری عملکرد بدن شما استفاده می کند. در مرکز فیزیوتراپی اختیاریه دایان از تکنیک های مختلفی برای بهبود ارتباط ذهن و بدن و کنترل بهتر عملکرد بدن استفاده می شود.

بیوفیدبک همچنین می تواند به کنترل بدن شما کمک کند. اگر مضطرب یا افسرده هستید یا در خواب مشکل دارید، ممکن است احساس درماندگی کنید. انجام بیوفیدبک و نوروفیدبک که کنترل بیشتری بر بدنتان در اختیار شما قرار می دهد می تواند به بهبود سلامت کلی شما کمک کند.

سی پی ام CPM

فیزیوتراپی در اختیاریه با بهره گیری از روش سی پی ام- کلینیک دایان
فیزیوتراپی با روش سی پی ام در کلینیک فیزیوتراپی دایان

حرکت غیرفعال مداوم (CPM) درمانی است که از یک ماشین برای حرکت دادن مفصل برای بیمار استفاده می کند. CPM معمولاً در مفاصل زانو بعد از جراحی زانو مورد استفاده قرار می گیرد. در طول CPM، یک دستگاه موتوردار به آرامی مفصل را تا چند درجه به جلو و عقب خم می کند. میزان حرکت و سرعت توسط فیزیوتراپیست (PT) تنظیم می شود، از این رو هیچ خطری برای شما ندارد.

سخن آخر درباره بهترین فیزیوتراپی در اختیاریه

فیزیوتراپی در اختیاریه دایان با استفاده از بهترین تکنیک ها و روش ها و توسط فیزیوتراپیست های ماهر انجام می شود. ارائه کلیه خدمات با انواع بیمه های طرف قرار دارد امکان پذیر است. حتی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فیزیوتراپی اختیاریه با مرکز فیزیوتراپی دایان یک مشاوره آنلاین و رایگان داشته باشید.

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

عضویت
اطلاع دهی برای
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.