فیزیوتراپی چیست ؟

فیزیوتراپی چیست
فیزیوتراپی چیست
بنر تماس با فیزیوتراپی دایان

فیزیوتراپی چیست ؟ روش های درمانی در فیزیوتراپی و فیزیوتراپی یک حرفه پیشرو و مبتنی بر شواهد در حیطه سلامت است که انواع زیادی ازجراحت ها و بیماری ها را درمان می کند و سلامتی عمومی شما را ارتقا می دهد.

درد بدن و فیزیوتراپی

از درد و کوفتگی بدن خسته شدی؟
تماس بگیر و وقت معاینه یا فیزیوتراپی تنظیم کن!

فیزیوتراپیست ها یا درمانگران فیزیکی از ارائه دهندگان اصلی خدمات سلامت هستند به این معنی که آنها می توانند مشکل فرد را بررسی و درمان کنند و نیازی نیست که افراد از جای دیگری به فیزیوتراپیست ارجاع داده شوند.

این حرفه یک حرفه تحت نظارت است و در گروه حرفه های بخش سلامت قرار دارد و عنواین فیزیوتراپیست و درمانگر فیزیکی عناوین محفوظی هستند که استفاده از آنها باید طبق قانون BC باشد.

فیزیوتراپیستها در بررسی و بازیابی قدرت، استقامت، حرکت و توانایی های فیزیکی که تحت تاثیر یک بیماری، جراحت یا معلولیت قرار گرفته اند با شما همکاری خواهند کرد.

فیزیوتراپیست برای کمک به شما در کنترل و پیشگیری از بسیاری از مشکلات فیزیکی که در اثر ورزش، بیماری، کار، بالا رفتن سن و عدم تحرک در طولانی مدت ایجاد می شوند، با پزشک شما همکاری نزدیکی خواهد داشت.

فیزیوتراپی در کانادا یک برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه است و قبل از اینکه فرد بتواند تحت عنوان یک فیززیوتراپیست کار کند، باید حداقل 6 سال در دانشگاه تحصیل کند.

بعد از آن فیزیوتراپیست ها مطالعات پس از فارغ التحصیلی شان را در چند رشته مختلف ادامه می دهند که به آنها اجازه می دهد که تخصص خود را در زمینه های مختلفی پیشرفت دهند.

موارد زیر چند مورد از این زمینه ها هستند:

فیزیوتراپی ورزشی

فیزیوتراپی ورزشی

پیچ خوردگی ها، کشیدگی ها، پارگی ها و جراحت های ناشی از استفاده بیش از حد، مشکلات رایجی در تمام ورزش ها هستند.

درمان های فیزیوتراپی شامل آموزش، تمرین های مخصوص یک ورزش خاص، بستن باند، الکتروتراپی و درمان های دستی هستند و هدف آنها این است که ورزشکاران حرفه ای و غیر حرفه ای بتوانند بدون اینکه در معرض خطر آسیب دیدگی مجدد قرار بگیرند، هر چه سریعتر بتوانند به بازیها بازگردند.

فیزیوتراپی ورزشی چیست؟

 درمان های دستی / ارتوپدی / دستکاری ستون فقرات

اکثر مشکلات افرادی که به فیزیوراپیست ها مراجعه می کنند، درد پایین کمر، گردن، زانو و جراحت های شانه هستند.

علی الخصوص در فیزیوتراپی هر گونه مشکلات مربوط به ماهیچه، تاندون، رباط، مفصل و عصب درمان می شود.

یک درمانگر ارتوپدی یا دستی می تواند به کاهش درد و بازیابی قدرت و عملکرد کمک کند.

با درمان های دستی بیشتر آشنا شوید

توانبخشی

بازتوانی یک رویکرد فعال برای جلوگیری از بروز مشکلاتی است که ممکن است در آینده به وجود آیند.

فیزیوتراپیست شما ارزیابی های بیومکانیک را اجرا خواهد کرد تا تعیین کند که چه چیزهایی می توانند عوامل خطرزایی برای بروز مجدد آسیب ها باشند.

درمان شامل بدست آوردن قدرت و پایداری در قسمت های خاصی است در حالی که تلاش می شود تا تحرک، تعادل و عملکرد مفاصل بهبود پیدا کنند تا احتمال بروز جراحت کمتر شود.

بازتوانی دست

فیزیوتراپیست هایی که آموزش های خاصی دیده اند به ریکاوی جراحت دست یا بهبود عملکرد دست کمک می کنند.

پیر پزشکی / مراقبت بیماری های مزمن

فیزیوتراپیست ها به افرادی که آرتروز، بیماری های قلبی، سکته یا مشکلات حرکتی دارند کمک می کنند تا مفاصل شان منعطف بمانند، تعادل شان بهتر شود و از زمین خوردن آنها پیشگیری شود و به کنترل درد و بیماری های مزمن کمک می کنند.

پزشکی کودکان

فیزیوتراپیست ها در تشخیص و درمان بیماری های ارتوپدی، عصبی و تنفسی که رشد کودک را تحت تاثیر قرار می دهند، مانند فلج مغزی، مهره‌شکاف، دیستروفی عضلانی، فیبروز سیستیک و تاخیر های رشد، یک نقش حیاتی دارند.

فیزیوتراپی دوران بارداری و پس از زایمان

فیزیوتراپی بارداری
فیزیوتراپی دوران بارداری

فیزیوتراپیست ها می توانند برنامه های ورزشی را تجویز کنند که به آماده سازی بدن شما برای بارداری کمک می کنند و آمادگی جسمانی و تناسب اندام شما را تا قبل از تولد نوزاد حفظ می کند.

درد پایین کمر و اطراف لگن عوارض شایع دوران بارداری است و راه هایی برای کاهش این درد ها وجود دارد مانند درمان های دستی، تمرین های مخصوص، ماساژ، TENS و بریس بندی.

فیزیوتراپیست های سلامت لگن نیز می توانند با بررسی آمادگی کف لگن شما برای وضع حمل و با صحبت کردن با شما در مورد وضعیت بدنی های مناسب تر برای زایمان و تکنیک های فشار، شما را راهنمایی می کنند تا برای وضع حمل آماده شوید.

بعد از تولد نوزاد، آنها شما را در هفته های ابتدایی ریکاوری تان نیز راهنمایی و آمادگی بدن شما را برای شروع دوباره ورزش بررسی می کنند.

آنها می توانند تمرین های ایمن و فعالیت هایی را برای شما تجویز کنند که برای بازگشت شما به حالت قبل از بارداری تان مناسب باشند.

مقالات فیزیوتراپی دوران بارداری و پس از بارداری

فیزیوتراپی عصبی

سکته، جراحت های مغزی و نخاعی، ام اس، فلج مغزی، پارکینسون و دیگر بیماری های سیستم عصبی همگی به تکنیک های تخصصی که به بازآموزی مهارت های حرکتی و بهبود کنترل حرکات، قدرت و عملکرد کمک می کنند پاسخ می دهند.

سلامت لگن

سلامت لگن، آموزش تخصصی در فیزیوتراپی برای رسیدگی به بیماری های مرتبط با عملکرد مثانه و روده و سلامت جنسی را دربر می گیرد.

از طریق شنیدن یک سابقه پزشکی دقیق کلامی و انجام معاینه فیزیکی دقیق، فیزیوتراپیست سلامت لگن می تواند در تعیین کردن بهترین روش درمانی کمک کند.

این کار ممکن است شامل بازآموزی عضلات، تحریک عضلات، بیوفیدبک، بازآموزی مثانه و مراقبت های عمومی ارتوپدی شود، اما محدود به این ها نمی شود.

از جمله مشکلات شایع مرتبط با لگن بی اختیاری ادرار و مدفوع، افتادگی ارگان های لگنی، درد لگن و درد هنگام رابطه جنسی است.

اگرچه زنان ممکن است بیشتر اختلال عضلات کف لگن را تجربه کنند اما مردان نیز ممکن است پس از جراحی پروستات از این درمان برای بازیابی عملکرد کف لگن بهره مند شوند.

اگر برای انجام یک بررسی از لگن به فیزیوتراپیست مراجعه کنید، ممکن است در مورد یک معاینه داخلی دیجیتال مقعدی یا واژینال با شما صحبت شود.

اگر بیمار راضی باشد، این معاینه در یک اتاق در بسته و خصوصی انجام خواهد شد.

شما همیشه این حق را خواهید داشت که از چنین معایناتی امتناع کنید و در صورت لزوم می توانید رضایت تان را در هر زمانی در حین معاینه پس بگیرید.

فیزیوتراپی لگن و درمان دردهای لگن

توانبخشی وستیبولار

فیزیوتراپیست هایی که در این زمینه آموزش دیده اند انواع سرگیجه ها و مشکلات تعادلی را بررسی و درمان می کنند، شایع ترین این موارد سرگیجه به علت جا به جایی بلور های کلسیم در مایع گوش میانی است که با عنوان بیماری BPPV شناخته می شود (benign paroxysmal postural vertigo).

خدمات فیزیوتراپی کلینیک فیزیوتراپی دایان

فیزیوتراپی در منزل

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

عضویت
اطلاع دهی برای
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.