فیزیوتراپی طرف قرارداد بانک کشاورزی

فیزیوتراپی طرف قرارداد بانک کشاورزی
فیزیوتراپی طرف قرارداد بانک کشاورزی
آنچه در این مقاله میخوانید

آخرین به روزرسانی در 12 دی 1401

کلینیک فیزیوتراپی دایان ارائه دهنده خدمات فیزیوتراپی طرف قرارداد بانک کشاورزی، در شمال تهران، پاسداران و خیابان دولت، محدوده قیطریه، اختیاریه، دروس و قلهک فعالیت می کند.

فیزیوتراپی چیست و چه کاربردی دارد

فیزیوتراپی یکی از جنبه های مهم سیستم بهداشت و درمان است که اخیرا گسترش یافته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال فیزیوتراپی و اثربخشی آن برای بسیاری افراد گیج کننده است.

برای رفع این ابهام و کسب اطلاعات درباره تکنیک‌ های فیزیوتراپی، نقش آن در درمان و پیشگیری از آسیب‌ و درد و همچنین حفظ سلامت عمومی و تناسب اندام به خواندن ادامه دهید.

فیزیوتراپی چیست

فیزیوتراپی یک حرفه پزشکی و نوعی درمان مبتنی بر مطالعه آناتومی، فیزیولوژی و علوم اعصاب است که با هدف بازیابی عملکرد بدن و تحرک افرادی که تحت تأثیر ناتوانی ها، آسیب ها یا بیماری ها قرار گرفته اند انجام می شود.

فیزیوتراپی به بیماران کمک می کند توانایی های عملکردی طبیعی خود را با استفاده از تکنیک هایی مانند ورزش، درمان دستی یا ماساژ درمانی، الکتروتراپی و هیدروتراپی و غیره مجددا به دست آورند.

تکنیک های فیزیوتراپی

متخصصان فیزیوتراپی از تکنیک های متعددی که متناسب با نیازهای بیمار برای بازیابی یا بهبود حرکت و سلامت انتخاب می شود استفاده می کنند. تکنیک های رایج فیزیوتراپی عبارتند از:

تماس با کلینیک فیزیوتراپی دایان

هیدروتراپی

در این روش درمانی از آب برای تسریع روند بهبودی استفاده می شود. در طول این فرآیند در یک استخر آب یا فضایی کم عمق پر از آب گرم قرار می گیرید، سپس عضلات منقبض شل شده، درد تسکین یافته و گردش خون بهبود می یابد.

درمان دستی

درمان دستی که گاهی موبیلیزاسیون یا ماساژ نیز نامیده می شود شامل استفاده از دست ها برای تحرک مفاصل و بافت های آسیب دیده است.

متخصص فیزیوتراپی با اعمال فشار خاص توسط دست ها بر روی مفاصل آسیب دیده درد، سفتی و اسپاسم عضلانی را کاهش می دهد.

گفته می شود که درمان دستی گردش خون را بهبود می بخشد، دردها را کاهش می دهد، کمردرد مزمن را تسکین می دهد و منجر به افزایش تحرک قسمت های آسیب دیده می شود.


بیشتر بخوانید : فیزیوتراپی کانون سردفتران


تمرینات

همانطور که تمریناتی برای عضله سازی وجود دارد، برخی تمرینات نیز درمانی هستند. این تمرینات مهم بخش بزرگی از فیزیوتراپی را تشکیل می دهند.

لازم به ذکر است که تمرینات برای اثربخشی کامل باید به طور مداوم در طول دوره فیزیوتراپی انجام شوند. متخصص فیزیوتراپی تمرینات را در دو روش یا مرحله درمانی تجویز می کند:

  • ریکاوری : تمرینات ریکاوری در دوره بهبود مشکلات خاص مانند جراحات و پس از جراحی توصیه می شود. این شرایط بر تحرک کلی بیماران تأثیر گذاشته و در نتیجه تمریناتی ملایم برای تسریع بهبودی تجویز می شوند.
  • تقویت : در موارد فلج خفیف یا سکته مغزی، تمرینات خاصی برای تقویت بخش، اندام یا مفصل آسیب دیده بدن به بیماران آموزش داده می شود.
مراکز فیزیوتراپی طرف قرارداد بانک کشاورزی در تهران

آموزش

گاهی در فیزیوتراپی تنها چیزی که بیمار نیاز دارد ماساژ یا تمرین فیزیکی نیست، بلکه اطلاعات مناسب درباره اقدامات تأثیرگذار است.

فیزیوتراپی منبع مهم آموزش و آگاهی درباره عادات وضعیتی، ورزش، رژیم غذایی و نحوه مدیریت فعالیت های روزانه برای سلامتی است.

این توصیه ها و آموزش‌ ها توسط کارشناسانی که به عنوان متخصص فیزیوتراپی آموزش دیده‌ اند ارائه می شود.


بیشتر بخوانید : فیزیوتراپی طرف قرارداد بیمه آسیا


الکتروتراپی

همانطور که از نامش پیداست، الکتروتراپی از جریان الکتریکی برای تحریک سیستم عصبی و ایجاد انقباضات عضلانی استفاده می کند.

این روش درمانی با افزایش انقباض عضلانی، درد را کاهش داده و روند بهبودی را تسریع می کند. در الکتروتراپی از ماشین ها و تکنیک های تخصصی مانند پرتوهای لیزر، اولتراسوند، دستگاه های TENS و SWD استفاده می شود.

در لیزر درمانی برای رفع تاندونیت، بیماری های پوستی، آسیب های بافت نرم و سایر مشکلات التهابی یک پرتو لیزر متمرکز و باریک بر روی قسمت آسیب دیده تابانده می شود.

اولتراسوند تراپی نیز از امواج صوتی با فرکانس بالا به منظور تحریک فعالیت سلولی و گردش خون برای درمان آسیب‌ های بافت عمیق، اسپاسم عضلانی و کاهش درد استفاده می‌ کند.

TENS مخفف تحریک الکتریکی صطحی بدن و SWD به معنای امواج دیاترمی کوتاه است.

از دستگاه TENS برای تسکین درد مزمن استفاده می شود. در این روش جریان الکتریکی به قسمت آسیب دیده بدن منتقل شده و اعصاب از ارسال سیگنال های درد به مغز جلوگیری می کنند.

همچنین ترشح اندورفین یا هورمونی که درد را از بین می برد در مغز تحریک می شود.

از سوی دیگر، SWD از یک میدان الکترومغناطیسی برای تولید گرما در بافت آسیب دیده بدن استفاده می کند که علاوه بر کاهش درد، در تقویت بافت ها نیز نقش مهمی دارد.

مراکز درمانی و فیزیوتراپی طرف قرارداد بانک کشاورزی

متخصص فیزیوتراپی کیست

فیزیوتراپی، حرفه ای است که به صلاحیت، تخصص و مجوز نیاز دارد و یک متخصص فیزیوتراپی حداقل دارای مدرک دانشگاهی فیزیوتراپی است.

متخصص فیزیوتراپی در زمینه آناتومی و عملکرد بدن و همچنین علم حرکت و فعالیت مغز آموزش می بیند.

آن ها همچنین یاد می گیرند که دردها و علت اصلی بروز آن ها را تشخیص دهند و در عین حال بیشترین تلاش را برای بازیابی سلامت و عملکرد مناسب اعضای بدن انجام می دهند.

نتیجه

تکنیک های مورد استفاده در فیزیوتراپی به تنهایی تأثیری ندارند. برای داشتن یک زندگی بهتر رژیم غذایی خود را اصلاح کنید، سبک زندگی را تغییر دهید و به دستورات متخصص فیزیوتراپی پایبند باشید.

متخصص فیزیوتراپی به کاهش درد و بهبود سلامتی کمک می کند، بنابراین در صورت نیاز حتما به یکی از این متخصصان مراجعه کنید. اگر به دنبال فیزیوتراپی طرف قرارداد بانک کشاورزی هستید با کلینیک فیزیوتراپی دایان در تهران تماس بگیرید.

شماره تماس های کلینیک فیزیوتراپی دایان جهت دریافت نوبت حضوری : 02122786049 – 09128340536

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
پیمایش به بالا