6 نکته برای جلوگیری از مجروح شدن هنگام پیاده روی

بنر تماس با فیزیوتراپی دایان

پیاده روی می تواند یک فعالیت بسیار پرفایده برای افراد در تمام سنین باشد.

پیاده روی یک بهانه عالی برای بیرون آوردن مردم از خانه و به طبیعت بردن آنها است و به آنها این فرصت را می دهد تا یک ورزش استقامتی و قدرتی انجام دهند و در عین حال بتوانند با سرعت خودشان پیش بروند.

درد بدن و فیزیوتراپی

از درد و کوفتگی بدن خسته شدی؟
تماس بگیر و وقت معاینه یا فیزیوتراپی تنظیم کن!

پیاده روی یک شکل بسیار موثر از تمرین های ایروبیک یاهوازی است که برای سلامت جسمانی و روانی ما فواید بسیاری دارد.

اما مانند تمام فعالیت های فیزیکی، پیاده روی نیز بی خطر نیست و شما با پیاده روی کردن بیشتر در معرض بعضی آسیب ها قرار می گیرید.

کفش مناسب بپوشید

هنگام عبور از زمین های ناهمواری که در آنها سنگ ها و چوب های پنهان و نواحی لغزنده وجود دارد، ممکن است ناگهان دچار لغزش شده و سر بخورید.

این باعث می شود که افراد خیلی راحت دچار پیچ خوردگی قوزک پا شوند که نه تنها می تواند برای چند روز دردناک و رنج آور باشد، بلکه پایین آمدن از کوه را نیز خیلی سخت تر می کند.

پس قبل از اینکه راه بیفتید، مطمئن شوید که یک جفت چکمه محکم مخصوص پیاده روی با کیفیت دارید که اندازه پایتان است و باعث می شود که تعادل تان را به خوبی حفظ کنید.

با پوشیدن کفش مناسب احتمال لغزیدن پایتان کمتر میشود و حتی درصورتی که پایتان بلغزد، احتمال اینکه قوزک پایتان پیچ بخورد کمتر خواهد بود.

هنگام خرید چکمه های پیاده روی، این کار را در اواخر روز انجام دهید. زیرا در پایان روز، پای شما متورم خواهد بود و در زمان پیاده روی، احساس نمی کنید که آنها بیش از حد تنگ هستند.

از تاول زدن پیشگیری کنید

تاول های پا از نظر پزشکی زیاد نگران کننده نیستند، اما می توانند بسیار ناراحت کننده باشند و ممکن است برای مدتی مانع از هر گونه فعالیت بدنی شما شوند.

انتخاب صحیح کفش های پیاده روی می تواند در جلوگیری از ایجاد تاول ها موثر باشد، اما علاوه بر کفش ها شما باید جوراب های مناسبی نیز داشته باشید.

تاول ها در اثر اصطکاک ایجاد شده بر روی پوست ایجاد می شوند، بنابراین بهتر است جوراب هایی که شل هستند و حرکت می کنند یا خیلی تنگ هستند را انتخاب نکنید.

جوراب های پیاده روی کمی تنگ هستند، نرم هستند و ضربه ها را تا حدی جذب می کنند و رطوبت را از بین می برند.

اما اگر شما چنین جورابی ندارید، می توانید به جای آن دو جفت جوراب پنبه ای یا پشمی را روی هم بپوشید.

اگر از چوب دستی های مخصوص پیاده روی استفاده می کنید، باید مواظب تاول نزدن دست هایتان نیز باشید.

چوب دستی ها را از ناحیه حلقه های آنها نگه دارید و آنها را در کل مسیر به خاطر حفظ جان عزیزتان دو دستی نچسبید.

شما فقط باید زمانی آنها را سفت بگیرید که می خواهید به آنها تکیه کنید یا از آنها به عنوان اهرم استفاده کنید.

آمادگی ساییدگی پوست را داشته باشید

ساییدگی معمولا در اثر اصطکاک مکرر پوست بین دو ناحیه از بدن ایجاد می شود، بنابراین ساییدگی بین ران ها یا زیر بازوها بسیار رایج است، اگر چه بسیاری از افراد در اطراف نوک پستان نیز دچار ساییدگی می شوند.

این مشکل یکی از شایع ترین مواردی است که مردم هنگام شروع کردن یک فعالیت جدید آنرا نادیده می گیرند، در صورتی که ساییدگی مشکلی است که می توان به سادگی از آن جلوگیری کرد.

برای پیشگیری از آن، لباس های زیری را بپوشید که مخصوص ورزش کردن باشند و ازذترکیب با مواد مصنوعی ساخته شده باشند و رطوبت پوست را از بین ببرند.

اگر این کار، از ساییدگی نوک سینه جلوگیری نکند، قبل از اینکه به پیاده روی بروید به آنها وازلین بزنید.

از گرفتگی عضلات جلوگیری کنید

گرفتگی عضله می تواند به سرعت آنچه را که قرار بود یک تجربه لذت بخش باشد را به یک تجربه دردناک تبدیل می کند.

از دست دادن آب بدن یکی از عوامل موثر در گرفتگیهای عضلانی است، بنابراین به همراه داشتن و مصرف کردن مقدار زیادی آب و نوشیدنی های ورزشی ضروری است.

اگر شما مدام دچار گرفتگی عضلانی می شوید، کشیدن عضلات قبل از پیاده روی می تواند برای جلوگیری از ایجاد گرفتگی در آن ناحیه مفید باشد.

اگر احساس می کنید که عضلاتتان در حال سفت شدن هستند، کشیدن عضلات آن ناحیه، درست در همان زمان و بعد از آن، می تواند از گرفتگی کامل عضلات در آن ناحیه جلوگیری کند.

مراقب آسیب پلانتار فاشیا باشید

پلانتار فاشیا التهاب رباطی است که پاشنه پا را به انگشتان پا متصل می کند.

این آسیب یکی از شایع ترین آسیب ها در جهان هستند که در اثر استفاده بیش از حد از یک ناحیه از بدن به وجود می آیند.

علت این آسیب پارگی های خیلی ریزی هستند که به دلیل انبساط و انقباض مکرر آن ناحیه در رباط ایجاد می شوند.

برای جلوگیری از پلانتار فاسیا، شما باید اطمینان حاصل کنید که کفش شما پشتیبانی کافی از قوس کف پا را فراهم می کند و انجام بعضی از حرکات کششی را هم در نظر داشته باشید.

نور خورشید را هم به یاد داشته باشید

اگر در ایرلند پیاده روی میکنید، خورشید ممکن است بزرگترین نگرانی شما نباشد. اما حتی اگر نور خورشید به آن اندازه گرم نباشد که زمین را بسوزاند، باز هم ساعت ها زیر نور خورشید ماندن می تواند بسیار مضر باشد.

بهترین راه برای جلوگیری از آفتاب سوختگی این است که در کیف پیاده روی تان همیشه کرم ضد آفتاب داشته باشید.

این کرم فضای زیادی از کیف را نمیگیرد و وزن زیادی را هم به آن اضافه نمی کند، اما با گذاشتن آن در این کیف، می توانید مطمئن باشید که حتی اگر آن را فراموش کرده باشید یا اگر آب و هوا به طورغیر منتظره ای تغییر کند و آفتابی شود، آن را در کیف خود دارید.

پیاده روی یک راه عالی برای حفظ تناسب اندام است، طبیعت را می ببیند وفعالین اجتماعی می کنید، بنابراین حیف است که آن را به خاطر آسیب هایی که به راحتی قابل پیشگیری هستند، از دست بدهید.

پیاده روی ممکن است جز خطرناک ترین ورزش ها نباشد، اما باز هم خطراتی را دارد و حتی یک آسیب کوچک می تواند باعث شود که پیاده روی را برای مدتی کنار بگذارید.

این راهنمایی ها می توانند از شما در برابر خطرات اصلی این ورزش محافظت کنند.

فیزیوتراپی در اختیاریه

فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

عضویت
اطلاع دهی برای
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.