[elfsight_click_to_call id="1"]

فیزیوتراپی در قیطریه

فیزیوتراپی در قیطریه
فیزیوتراپی در قیطریه
آنچه در این مقاله میخوانید

بهره مندی از خدمات فیزیوتراپی در قیطریه کلینیک دایان ، در محیطی امن و آرامش بخش، تحت نظر بهترین متخصصین فیزیوتراپی در تهران. برای دریافت نوبت با کلینیک و شماره تلفن های 02122786049 – 09128340536 تماس بگیرید.

درمان فیزیوتراپی با توجه به نوع بیماری انتخاب شده و برای بهبودی از تکنیک‌ ها و روش‌ هایی خاص استفاده خواهد شد.

آموزش

آموزش یکی از مهم ترین جنبه های درمان است و متخصص فیزیوتراپی ابتدا تمام اطلاعات مهم درباره بیماری، آناتومی، ساختارهای مربوطه و مدیریت بیماری را به شما ارائه خواهد داد.

همچنین لازم است در دوران بهبودی از انجام دادن برخی فعالیت ها یا حرکات خاص خودداری کنید.

درباره این موضوع که انجام چه فعالیت ها یا تغییراتی در طول توانبخشی ایمن است نیز صحبت خواهد شد. درک وضعیتتان به شما این امکان را می دهد که در بهبودی خود نقشی مستقیم و مثبت داشته باشید.


بیشتر بخوانید : فیزیوتراپی در منزل (قیطریه)


تجویز ورزش

متخصصان فیزیوتراپی در زمینه فیزیولوژی ورزشی (علم ورزش) آموزش دیده اند و در تجویز ورزش های مناسب تخصص دارند.

تماس با کلینیک فیزیوتراپی دایان

مشکل پس از تشخیص آسیب ارزیابی شده و به منظور بهبودی یا رسیدن به اهدافی مشخص تمریناتی متناسب با نوع آسیب تجویز خواهد شد.

این متخصصان برای به حداکثر رساندن بهبودی و دستیابی به اهداف متناسب با اندام شما تمرینات خاص را بطور دقیق انتخاب کرده و نحوه انجام دادن آن ها را به شما آموزش می دهند.

برخی از این تمرینات در طول جلسه درمانی در کلینیک انجام شده و برخی نیز به عنوان یک برنامه پیشرونده خانگی در خارج از کلینیک و یا در مرکز تناسب اندام انجام می شوند.


بیشتر بخوانید : فیزیوتراپی ورزشی چیست؟


فیزیوتراپی ورزشی

آیا هنگام ورزش درد خواهم داشت؟

دانستن این نکته ضروری است که تمرینات نباید دردناک باشند. هنگام انجام دادن برخی از تمرینات احساس ناراحتی خفیف خواهید داشت، اما پس از اتمام ورزش این علائم نباید بدتر شوند.

اگر با انجام تمرینات ورزشی درد افزایش می یابد حتما به متخصص فیزیوتراپی اطلاع دهید تا تغییرات لازم مورد بررسی قرار گیرد و به شما اطلاع داده شود.

در صورت مجروح بودن لازم است ورزش کنم؟

گاهی عضلات به دلیل استفاده بیش از حد یا فعالیت نکردن ضعیف می شوند. در نتیجه ضعف این عضلات، از ساختارهای آسیب دیده به اندازه کافی حمایت نشده و بدن مستعد آسیب دیدگی بوده و یا دوره بهبودی طولانی تر خواهد شد.

بعضی اوقات حتی هنگامی که مرتب ورزش می کنید نیز عضلات ثبات کمی دارند. اگر آسیب دیده باشید، از این ساختارهای پشتیبان بیش از حد استفاده می کنید و آسیب افزایش می یابد.

متخصص فیزیوتراپی تمرینات خاصی تجویز می کند که عضلات پایدار را بدون وارد کردن فشار بیش از حد به ناحیه آسیب دیده تقویت می کنند.

همچنین برنامه ورزشی به تدریج پیشرفته تر شده و قادر خواهید بود با نظارت متخصص و بدون آسیب دیدگی تمرینات بیشتری انجام دهید.

لطفا هنگام برنامه ریزی برای توانبخشی به دنبال یک متخصص ورزشی مانند متخصص فیزیوتراپی باشید.

تمرینات کششی

کشش نوعی تمرین فیزیکی برای افزایش طول یک عضله خاص (یا گروه عضلانی) به منظور بهبود قابلیت ارتجاعی و تحرک عضله است.

متخصصین ما در کلینیک فیزیوتراپی دایان در قیطریه برای کشش عضلات از روش های زیادی استفاده خواهد کرد. کشش استاتیک، کشش پویا، کشش عصبی عضلانی حس عمقی برخی از رایج ترین تمرینات تجویزی هستند.

تمرینات کششی

انرژی حرارتی

بسته های گرم

گرما به کاهش درد و اسپاسم عضلات و افزایش انبساط مفاصل، ماهیچه‌ ها، تاندون‌ ها و بافت اسکار کمک کرده و در طول درمان و مستقیما پس از آن پیشرفت بیشتری خواهید داشت.

بسته های یخ

استفاده از یخ یا بسته های سرد را یخ درمانی گویند که در آسیب ‌های حاد ناشی از التهاب به کاهش تورم و درد کمک می‌ کند.

حمام متضاد

گرما و سرمای متناوب به کاهش درد و تورم کمک کرده و در رفع التهاب مزمن نیز نقش دارد.


بیشتر بخوانید : گرما یا یخ ؟ کدام یک برای کاهش درد شما مناسب تر است؟


عوامل الکتروفیزیکی

جریان تداخلی

جریان تداخلی نوعی تحریک الکتریکی با فرکانس بالاست که برای نفوذ بیشتر به بافت ها طراحی شده و با کاهش تورم و التهاب، بهبودی را افزایش می دهد.

تحریک عصبی عضلانی

این روش برای کاهش اسپاسم عضلانی، آتروفی یا تورم کاربرد داشته و به حرکت و فعال سازی مجدد عضلات کمک می کند.

تحریک الکتریکی عصب از راه پوست

از این روش با هدف کاهش درد حاد و مزمن استفاده می شود. الکتروتراپی یکی از کاربردی ترین روش های فیزیوتراپی است که در کلینیک فیزیوتراپی دایان در قیطریه

بیوفیدبک

پرش عضلانی با استفاده از یک دستگاه برای کمک به حرکت مجدد یا اصطلاح الگوهای نادرست و تعادل مجدد عضلات ثبت می شود، که بیوفیدبک نام دارد.

اولتراسوند درمانی

در اولتراسوند تراپی امواج صوتی با فرکانس بالا پس از اعمال ژل یا آب به بافت ها منتقل شده و به رفع تورم موضعی، کاهش درد و اسپاسم عضلانی و همچنین رفع چسبندگی (اسکار) کمک می کنند.

فونوفورز

در این روش از اولتراسوند برای هدایت داروهای موضعی به داخل بافت ها و کاهش درد و التهاب استفاده می شود.

اولتراسوند درمانی

درمان دستی

درمان دستی که ماساژ درمانی، تکنیک های بافت نرم، تحرک مفصل، درمان دستی ستون فقرات می شود، انواع مختلفی داشته که توسط متخصص فیزیوتراپی آموزش دیده انجام می شود:

تکنیک های بافت نرم

در این تکنیک از حرکات غیرفعال مانند ماساژ، آزادسازی مایوفاشیال، کشش، موبیلیزاسیون همراه با تحرک بافت های نرم بدن از جمله عضلات، رباط ها و فاشیا استفاده می شود.

موبیلیزاسیون مفصل

یک حرکت آهسته و کنترل شده (درجات مختلف 1 تا 4) که توسط متخصص فیزیوتراپی بر روی مفصل آسیب دیده برای افزایش دامنه حرکتی اعمال می شود.

درمان دستی مفصل

متخصصین ما در کلینیک فیزیوتراپی در قیطریه در این روش از حرکت سریع و کنترل شده (درجه 5) برای افزایش دامنه حرکتی و کاهش اسپاسم عضلانی در ناحیه آسیب دیده استفاده می کند.

درمان دستی ستون فقرات تکنیکی پیشرفته است که بر روی اکثر مفاصل بدن انجام می شود، با این حال این روش نیاز به مطالعه و بررسی بیشتر دارد.

درمان دستی فعالیتی محدود است و حفظ ایمنی بیمار نیاز به آموزش پیشرفته و ارزیابی رسمی (کتبی و عملی) دارد.

تمام درمانگرانی که از این روش استفاده می کنند مجوز دارند و نام آن ها در فهرست USE OF SPINAL MANIPULATION انجمن فیزیوتراپی آلبرتا پلاس ثبت شده است.

رفع فشار نخاعی با روش غیر جراحی یا کشش مکانیکی

در این روش فشار روی یک یا چند عصب گیر افتاده در ستون فقرات کاهش داده می شود.

این کار به صورت دستی توسط درمانگر انجام شده و یا در حالی که با احتیاط روی تخت بسته شده اید، دستگاه برای کاهش فشار روی دیسک های ستون فقرات به آرامی نیروی کششی اعمال می کند.

سوزن خشک

این مورد یک اصطلاح کلی برای اشاره به روشی است که معمولا یک سوزن یکبار مصرف وارد عضله دردناک و یا یک نقطه ماشه ای می شود.

هر کدام از بیماران هنگام وارد شدن سوزن به عضله سالم اندکی احساس ناراحتی خواهند داشت.

با این حال در صورت حساس و کوتاه شدن عضله و یا فعال بودن یکی از نقاط ماشه ای، بیمار احتمالا حسی شبیه گرفتگی عضلانی خواهد داشت که اغلب “پاسخ انقباضی” نامیده می شود.

سوزن خشک برای درمان دردهای حاد و مزمن، توانبخشی پس از آسیب و حتی پیشگیری از درد و آسیب مؤثر بوده و عوارض جانبی بسیار کمی به همراه دارد.


بیشتر بخوانید : فیزیوتراپی چیست؟


آسیب دیدگی انجام فعالیت های روزانه ما را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد، اما متخصصان زیادی در این زمینه وجود دارند که می توانند در رفع این مشکل به ما کمک کنند. برای دریافت مشاوره و یا انجام فعالیت های فیزیوتراپی در قیطریه می توانید با کارشناسان ما در کلینیک فیزیوتراپی دایان تماس بگیرید.

شماره تماس های کلینیک فیزیوتراپی دایان جهت دریافت نوبت حضوری : 02122786049 – 09128340536

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
پیمایش به بالا