فیزیوتراپی در تهران

فیزیوتراپی در تهران- کلینیک دایان
فیزیوتراپی در تهران- کلینیک دایان
بنر تماس با فیزیوتراپی دایان

مراکز و کلینیک های متعدد فیزیوتراپی در تهران در حال ارائه خدمات فیزیوتراپی هستند. هر یک از این مراکز ممکن است با توجه به امکانات، دستگاه های موجود و فیزیوتراپیست های آنها خدمات فیزیوتراپی در تهران را باکیفیت های مختلفی ارائه دهند. این در حالی است که مراجعین در هنگام انتخاب کلینیک و یا مرکز فیزیوتراپی در تهران باید به دنبال مراکز معتبر باشند. اما اینکه یک مرکز فیزیوتراپی معتبر و استاندارد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.

درد بدن و فیزیوتراپی

از درد و کوفتگی بدن خسته شدی؟
تماس بگیر و وقت معاینه یا فیزیوتراپی تنظیم کن!

ویژگی های یک کلینیک فیزیوتراپی استاندارد چیست؟

بدون شک عوامل مختلفی می توانند در انتخاب بهترین مرکز و کلینیک فیزیوتراپی در تهران تاثیر بگذارند که مهمترین آنها عبارتند از:

 • ارائه خدمات باکیفیت فیزیوتراپی
 • توجه به رضایتمندی مراجعین
 • داشتن قرارداد با اکثر بیمه ها و مراکز مربوطه
 • احترام به حقوق بیمار و رفع نیازهای بیماران
 • ارائه خدمات مناسب در کمترین زمان و به بهترین نحو
 • استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های فیزیوتراپی
 • همکاری با فیزیوتراپیست های با تجربه و متخصص، استفاده از محیط مناسب برای کلینیک

البته همه مراکز های فیزیوتراپی تهران ممکن است همه این ویژگی ها و مزایا را نداشته باشند. اما برخی از مراکز فیزیوتراپی در تهران مانند فیزیوتراپی دایان تمام سعی و تلاش خود را برای کسب رضایتمندی مراجعین خواهد کرد. برای همین بدون شک کلینیک فیزیوتراپی دایان، به عنوان یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران می تواند یکی از گزینه های انتخابی مراجعین برای دریافت خدمات درمانی باشد.

نحوه ارائه خدمات فیزیوتراپی به بیماران در تهران

ارائه خدمات فیزیوتراپی به کلیه بیماران و مراجعین در تهران می تواند به صورت های کلی زیر باشد:

ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل بیمار

خدمات فیزیوتراپی در منزل بیشتر برای بیمارانی که امکان رفت و آمد به مراکز فیزیوتراپی و درمانی را ندارند، یا مراجعینی که امکان حرکت دادن و انتقال آنها به مرکز درمانی وجود ندارد مانند فیزیوتراپی برای سالمندان و معلولین مورد استفاده قرار می گیرد. البته برخی از بیماران هم ممکن است باتوجه به هزینه زیاد ایاب و ذهاب به مراکز فیزیوتراپی، ترجیحا از خدمات درمانی در منزل به جای کلینیک استفاده کنند.

ارائه خدمات فیزیوتراپی در کلینیک

یکی از رایج ترین نحوه ارائه خدمات فیزیوتراپی به بیماران در تهران، ارائه خدمات فیزیوتراپی در کلینیک است. بیماران برای دریافت خدمات فیزیوتراپی در کلینیک دایان، هیچ محدودیتی برای استفاده از خدمات فیزیوتراپی ندارند. حتی این مرکز برای افراد تحت پوشش با بیمه های طرف قرارداد، تعرفه های قانونی را رعایت می کند. همچنین ارائه خدمات فیزیوتراپی در کلینیک دایان با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و توسط باتجربه ترین فیزیوتراپیست ها انجام می شود.

فیزیوتراپی در محل کار

کلینیک فیزیوتراپی دایان به بیماران در محل کار نیز خدمات ارائه می دهد
فیزیوتراپی در محل کار یکی از خدمات کلینیک دایان است

یکی دیگر از روش های فیزیوتراپی، روش ارائه خدمات در محل کار است. همه مراکز و کلینیک های فیزیوتراپی ممکن است از این روش برای ارائه خدمات خود استفاده نکنند. اما مراکز معتبری مانند دایان، توانایی و قابلیت های لازم برای ارائه چنین خدماتی را دارد. البته که در مراکز معتبر فیزیوتراپی در تهران مانند مرکز دایان هیچ تفاوتی از نظر کیفیت و ارائه خدمات در منزل،کلینیک و محل کار وجود ندارد.

تعرفه فیزیوتراپی در تهران در سال 1402

هزینه و قیمت فیزیوتراپی در سال 1402- کلینیک دایان
هزینه فیزیوتراپی در سال 1402

تعرفه کلیه خدمات و گزینه های درمانی فیزیوتراپی در تهران در سال 1402 ، طبق مصوب وزات بهداشت تعیین و مشخص می شود. اما افراد با هزینه نهایی در مراکز و کلینیک های فیزیوتراپی ممکن است با توجه به برخی موارد فرق داشته باشد. ضمن اینکه افراد تحت پوشش شرکت های بیمه ای مختلف مانند بیمه شهرداری و بانک تجارت می توانند از مزیت ها و تخفیفات ویژه ای فیزیوتراپی در مراکز معتبر مانند دایان بهره مند شوند. اما به طور کلی، تعرفه های وزارت بهداشت برای کلیه گزینه های درمانی طبق جدول زیر مصوب شده است:

کد ملی خدمتشرح کدضریب کدمبلغ ( ریال)توضیحات
901646دیاترمی8/0749،100هر جلسه هر ناحیه
(پوشش بیمه دارد)
901660آب درمانی5/32،678،500هر جلسه هر ناحیه
(پوشش بیمه دارد)
901662تکنیکهای درمان دستی3/1509،600هر جلسه
901662ماساژ3/1509،600هر جلسه
901665لیزر پر توان43،310،000هر جلسه در ناحیه
 (حداکثر دوناحیه)
901670شاک و ویو5/43،941،500هر جلسه در ناحیه
(حداکثر دوناحیه)
901675اسکن استاتیک کف پا5/21،851،000هر جلسه
901676اسکن دینامیک و سه بعدی کف پا32،047،000هر جلسه
901677Whole body vibration75/11،557،000هر جلسه
901680مگنت32،047،000هر جلسه
901690تیپینک2/21،297،900هر جلسه در ناحیه
901760درای نید لینک2/1818،800هر جلسه
901765درای نید لینک با تحریک الکتریکی5/11،023،500هر جلسه
901795درمان مانیپولاتیو اوستئو پاتیک یک یا دو ناحیه5/31،372،000هر جلسه
901800درمان مانیپولاتیو اوستئو پاتیک بیش از دو ناحیه51،960،000هر جلسه
جدول تعرفه فیزیوتراپی

آشنایی با انواع روش­های فیزیوتراپی در تهران و مرکز دایان

استفاده از فیزیوتراپی در رفع مشکلات حرکتی- کلینیک دایان
فیزیوتراپی در رفع و بهبود مشکلات حرکتی بسیار مفید است

یکی از مهمترین ویژگی کلینیک های فیزیوتراپی در تهران، این است که قابلیت و توانایی ارائه انواع خدمات درمانی به مراجعین را داشته باشد. گزینه های درمانی مختلفی برای فیزیوتراپی وجود دارند که ممکن است با توجه به نوع بیماری و آسیب های اسکلتی که دارد به هریک از این روندهای درمانی نیاز پیدا کند. برای همین در مرکز فیزیوتراپی دایان، به عنوان یکی از معتبرترین و بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران برای کسب رضایت مراجعین و بهبود حال آنها انواع مختلفی از خدمات فیزیوتراپی ارائه می شود، از جمله:

 • منوال تراپی
 • گرما درمانی
 • سرما درمانی
 • امواج اولتراسوند
 • شاک ویو
 • ورزش فیزیوتراپی
 • تحریک الکتریکی
 • امواج الکترومغناطیس
 • تراکشن

تکنیک های استفاده از درمان های دستی در فیزیوتراپی

یکی از رایج ترین گزینه های درمانی در فیزیوتراپی، استفاده از تکنیک استفاده از درمان های دستی در فیزیوتراپی است. در این روش یک فیزیوتراپیست سعی می کند با استفاده از تکنیک ها و روش های مختلف بتواند هر گونه آسیب و درد در بیماران را تسکین دهد. مهمترین و کاربردی ترین این تکنیک ها، عبارتند از:

 • حرکت آرام مفاصل
 • تحریک مفاصل
 • ابزار های مخصوص مبیلیزیشن در فیزیوتراپی (PIM)
 • تکنیک های انرژی عضلانی METs
 • نورودینامیک
 • تکنیک های ماساژ و ماساژ بافت های نرم

اکثر روش هایی که در درمان های دستی در فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند، با اهداف درمانی مانند جابجا کردن ستون قفرات، استخوان درمانی، ماساژ درمانی و حرکت شناسی(کینزیولوژی) انجام می شود.

کاربرد روش منوال تراپی در فیزیوتراپی- کلینیک دایان
درمان با استفاده از روش منوال تراپی در کلینیک فیزیوتراپی دایان

مهارت های اختصاصی و ویژه یک فیزیوتراپیست حرفه ای

اکثر فیزیوتراپیست ها در کلینیک های فیزیوتراپی تهران، مهارت های زیاد و متنوعی در ارائه خدمات مختلف فیزیوتراپی دارند. اما برخی از فیزتراپیست های حرفه ای در مرکز فیزیوتراپی دایان، پا را فراتر نهاده و تجربه های بیشتری را در زمینه فعالیت های دیگری از فیزتراپی کسب کرده اند. برخی از مهارت های اختصاصی فیزیوتراپیست های حرفه ای در مرکز فیزیوتراپی دایان در تهران، عبارتند از:

چسب زنی و نوار پیچی در فیزیوتراپی

از هر دو روش نوار چسب و تسمه در فیزیوتراپی برای ایجاد حمایت، ثبات و تسکین درد در مبتلایان به بیماری های مربوط به سیستم اسکلتی عضلانی استفاده می‌شود. اما هر دوی این روش ها می توانند تفاوت هایی را باهم داشته باشند، از جمله:

چسب زنینوار پیچی
نوار چسب شامل چسباندن مستقیم نوار بر روی پوست است.  نوار در الگوهای خاصی مانند شکل هشت یا حلقه‌های دایره‌ای برای ایجاد تنش و حمایت از ناحیه مورد نظر اعمال می‌شود.تسمه شامل استفاده از نوارها یا باندهای چسبنده غیر الاستیک است.
نوار چسب برای حمایت و تثبیت مفاصل، ماهیچه ها و رباط ها استفاده می شود. نوار چسب همچنین می تواند به بهبود هم ترازی بدن، وضعیت بدنی مناسب و افزایش کنترل عصبی عضلانی کمک کند.تسمه معمولاً برای آسیب های حاد مانند رگ به رگ شدن یا کشیدگی برای محافظت از بافت آسیب دیده و تسهیل روند بهبود استفاده می شود.
در کاهش حرکات بیش از حد یا افزایش تنش ها موثر است.این روش می تواند با ایجاد حمایت و ثبات در ناحیه آسیب دیده به کاهش درد، التهاب و تورم کمک کند.
تفاوت های چسب زنی و نوارپیچی

هر دو تکینیک های نوار چسب و تسمه زدن در مرکز فیزیوتراپی دایان با توجه به وضعیت بیمار و اهداف درمانی انجام می شود.  اما باید به این نکته توجه شود که این تکنیک ها باید توسط متخصصان آموزش دیده انجام شود تا از کاربرد مناسب اطمینان حاصل شود و خطر تحریک یا آسیب پوست به حداقل برسد.

مهارت در طب سوزنی و سوزن خشک در فیزیوتراپی

سوزن خشک شامل قرار دادن سوزن های نازک و جامد در نقاط ماشه ای خاص یا ماهیچه های سفت برای کاهش درد، بهبود عملکرد ماهیچه ها و بهبودی است. تقریبا شبیه به روش طب سوزنی سنتی است، اما در رویکرد و تمرکز آن متفاوت است.

در طی یک جلسه سوزن خشک، یک فیزیوتراپیست مجرب نقاط ماشه ای را از طریق لمس و مشاهده شناسایی می کند. سپس درمانگر یک سوزن استریل و یکبار مصرف را به نقطه ماشه وارد خواهد کرد. این پاسخ به آزاد شدن تنش در عضله و بازیابی عملکرد طبیعی آن کمک می کند. سوزن خشک را می توان برای درمان بیماری های مختلف اسکلتی عضلانی، از جمله کشیدگی عضلانی، سردرد تنشی، سندرم درد میوفاشیال و شرایط درد مزمن استفاده کرد.

اثرات درای نیدلینگ چند برابر است. قرار دادن سوزن باعث تحریک جریان خون و افزایش ترشح اندورفین می شود که مواد طبیعی تسکین دهنده درد هستند. همچنین باعث شل شدن عضلات سفت، کاهش اسپاسم عضلانی و بهبود تحرک مفاصل می شود. سوزن خشک می تواند به شکستن چرخه درد و اختلال عملکرد با رفع عدم تعادل ماهیچه ای و ترویج بهبود بافت کمک کند.

اما در هنگام دریافت خدمات مربوط به هر دو روش باید به این نکته توجه کنید که متخصصانی که این روش ها را انجام می دهند باید درک کاملی از آناتومی و تکنیک های صحیح سوزن زدن داشته باشند. بیماران ممکن است در طول یا بعد از عمل، ناراحتی خفیف یا درد عضلانی را تجربه کنند که معمولاً موقتی است. اما تجربه و مهارت متخصصین در انجام این روش ها برای نتیجه گیری بهتر بسیار مهم است.

ورزش های فیزیوتراپی

یکی دیگر از زمینه هایی که فیزیوتراپیست های حرفه ای می توانند در این زمینه تجربه داشته باشند، استفاده از ورزش درمانی برای قدرتمند کردن عضلات و بالا بردن عملکرد آن ها است. از نظر علمی ثابت شده است که ورزش درمانی یکی از موثرترین راه هایی است که درد و آسیب ها را از بین برده یا این که از بروز آن ها پیشگیری می کند.

فیزیوتراپیست در حقیقت یک فرد خبره در زمینه تجویز “بهترین ورزش ها” برای شما است و همین طور با توجه به وضعیت توانبخشی تان، “تعداد انجام حرکات ورزشی” را هم به شما می گوید. او سعی می کند تا تمرین های مهم پیلاتس و یوگا و فیزیوتراپی ورزشی را به کار ببرد تا بهترین نتایج ممکن را به دست آورید. فیزیوتراپیست های متخصص در زمینه فیزیوتراپی ورزشی از اطلاعات و مهارت های بیشتری به منظور کمک به بهبود صدمات، پیشگیری از وقوع آن ها و همین طور بالا بردن کارایی شان، برخوردار هستند. در مرکز فیزیوتراپی دایان حتی ممکن است که از روش فیزیوتراپی با فراصوت هم استفاده کند. در این صورت خودتان می توانید منقبض شدن عضلات در صفحه نمایش را مشاهده کنید.

آنالیز بیومکانیکی

آنالیز بیومکانیکی در فیزیوتراپی شامل ارزیابی و اندازه گیری الگوهای حرکتی، نیروها و بارهای وارد بر سیستم اسکلتی عضلانی است. این به درک مکانیک حرکت انسان و ارزیابی تأثیر عوامل مختلف بر عملکرد فیزیکی فرد کمک می کند. با تجزیه و تحلیل بیومکانیک، فیزیوتراپیست ها می توانند ناهنجاری های حرکتی را شناسایی کنند حتی امکان بررسی و ارزیابی عدم تعادل عضلانی در این روش وجود دارد. حتی فیزیوتراپیست های مراکز دایان با این روش می توانند گزینه های درمانی هدفمند و روش های توانبخشی موثری را برای پیشگیری از اسیب های احتمالی به شما پیشنهاد دهند.

ارزیابی و اندازه گیری الگوهای حرکتی
شناسایی مشکلات حرکتی با آنالیز بیومکانیکی

سخن آخر درباره فیزیوتراپی در تهران

با وجود فعالیت تعداد کثیری از مراکز فیزیوتراپی در تهران، ممکن است انتخاب بهترین مرکز کمی سخت و چالش برانگیز باشد. اما باید دنبال مراکزی  باشید که در مرحله اول به دنبال ارائه خدمات به بهترین نحو احسن باشند. کسب رضایت مراجعین و کاهش درد و مشکلاتی آنها یکی دیگر از اهداف بهترین مراکز درمانی در تهران مانند دایان خواهد بود. چرا که هدف از مراجعه به مراکز فیزیوتراپی درمان و حل یک مشکل اساسی مربوط به سلامتی است، نه دوبرابر شدن آنها.

سوالات متداول در مورد فیزیوتراپی در تهران

آیا امکان نوبت دهی آنلاین برای دریافات خدمات فیزیوتراپی در تهران وجود دارد؟

بله! شما با مراجعه به سایت فیزیوتراپی دایان می توانید نوبت فیزیوتراپی خود را از قبل تعیین کنید.

فیزیوتراپی در تهران برای بیماران نیازمند دریافت خدمات در منزل، شامل پوشش بیمه شهرداری و بانک ها هم می شود؟

اغلب مراکز فیزیوتراپی مانند دایان با شرکت های بیمه شهرداری و بانک ها طرف قرارداد هستند.

بهترین مراکز فیزیوتراپی در تهران کدامند؟

هر یک از مراکز فیزیوتراپی در تهران ممکن است ویژگی ها و برتر خودشان را داشته باشند. اما دایان به عنوان یکی از بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران به دنبال کسب رضایتمندی متعهد به ارائه با کیفیت ترین خدمات به مشتریان عزیز است.

5 1 امتیازدهی
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

عضویت
اطلاع دهی برای
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.