روز فیزیوتراپی

بنر تماس با فیزیوتراپی دایان

دوم مرداد ماه، روز جهانی فیزیوتراپی

بدن انسان به طور قابل ملاحظه ای آسیب پذیر و شکننده است و هنگام انجام فعالیت های جسمانی شدید مانند فعالیت ورزشی یا شرکت در مسابقات ورزشی این آسیب پذیری بیش از هر زمان دیگری است.

هدف فیزیوتراپیست ها بهبود آسیب ها، آموزش رفتارهای سالم و بازگرداندن قابلیت های از دست رفته یا آسیب دیده است.

درد بدن و فیزیوتراپی

از درد و کوفتگی بدن خسته شدی؟
تماس بگیر و وقت معاینه یا فیزیوتراپی تنظیم کن!

پس، روز فیزیوتراپی با هدف درک تعهد فیزیوتراپیست ها برای تشویق همه ما به مبارزه برای تندرستی، به این متخصصان در سراسر جهان اختصاص داده شده است.

فیزیک درمانی (PT) که با عنوان فیزیوتراپی نیز شناخته میشود یکی از حرفه های حیطه سلامت است که در آن با استفاده از حرکت شناسی مبتنی بر:

شواهد، الکتروتراپی، تجویز ورزش، موبیلیزیشن مفاصل و آموزش های بهداشتی، بیماری هایی مانند درد مزمن یا حاد، جراحت های بافت نرم، آسیب غضروف، آرتریت، اختلالات راه رفتن و اختلالات فیزیکی که به طور معمول ریشه اسکلتی عضلانی، قلبی، ریوی و عصبی دارند یا مربوط به مشکلات مربوط به غدد درون ریز هستند درمان می شوند.

فیزیوتراپی از طریق معاینه فیزیکی، تشخیص، پیش بینی بیماری، مداخله فیزیكی، توانبخشی و آموزش بیمار برای بهبود عملکرد بدنی او مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر وجه بالینی آن، سایر فعالیت هایی که در حرفه فیزیوتراپی انجام می شوند عبارتند از:

تحقیق، آموزش، مشاوره و مدیریت.

تشخیص و درمان در فیزیوتراپی

فیزیوتراپی به عنوان یک روش درمانی در مراقبت اولیه، در کنار یا همراه با دیگر خدمات پزشکی ارائه می شود.

در فیزیوتراپی تلاش می شود تا بیماری ها و یا آسیب هایی مورد توجه قرار داده شوند که توانایی فرد برای حرکت کردن و انجام فعالیت های عملکردی در زندگی روزمره او را محدود می کنند.

فیزیوتراپیست از سوابق پزشکی فرد و معاینه فیزیکی برای تشخیص بیماری و تهیه یک طرح مدیریتی استفاده می کند .

در صورت لزوم از نتایج آزمایشات و مطالعات تصویربرداری مانند اشعه ایکس، CT-scan  یا MRI کمک میگیرد.

آزمایش الکترودیاگنوز (به عنوان مثال، الکترومایوگرام و آزمایش سرعت هدایت عصبی) نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

مدیریت فیزیوتراپی معمولا شامل تجویز یا کمک به انجام تمرینات خاص، درمان دستی و دستکاری، استفاده از وسایل مکانیکی مانند تراکشن، آموزش و روشهای الکتروفیزیکی می شود.

روش های الکتروفیزیکی نیز شامل استفاده ازگرما، سرما، برق، امواج صوتی، لیزر، شوک درمانی، تابش، وسایل کمکی، پروتزها، ارتزها و سایر مداخلات هستند.

علاوه بر این فیزیوتراپیست ها برای جلوگیری از از دست رفتن قدرت تحرک، قبل از اینکه واقعا اتفاق بیفتد با افراد کار می کنند و این کار را با تهیه و تنظیم برنامه های آمادگی جسمانی و سلامتی برای داشتن سبک زندگی سالم تر و فعال تر، ارائه خدماتی به افراد و جامعه برای ایجاد، حفظ و بازیابی حداکثر قابلیت های تحرکی و عملکردی در تمام طول عمر بیماران انجام می دهند.

فیزیوتراپی در شرایطی که حرکت و عملکرد به دلیل پیری، جراحت، بیماری یا عوامل محیطی مشکل ساز خواهند بود، شامل ارائه درمان های دارویی می شود.

حرکات عملکردی به معنای سالم بودن است.

فیزیوتراپی یک شغل حرفه ای است که شامل تخصص های بسیاری از قبیل اسکلتی عضلانی، ارتوپدی، قلب و عروق، مغز و اعصاب، غدد درونریز، پزشکی ورزشی، پیر پزشکی، اطفال، سلامت زنان، مراقبت از زخم و الکترومیوگرافی است.

توانبخشی عصبی، به طور ویژه، یک زمینه سریعا در حال ظهوراست.

آشنایی بیشتر با حرفه فیزیوتراپی به مناسبت روز فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست ها در جاهای بسیاری کار می کنند؛ مانند درمانگاه های فیزیوتراپی خصوصی، کلینیک های سرپایی، دفاتر، کلینیک های بهداشت و درمان، بیمارستان های توانبخشی، بخشهای پرستاری حرفه ای، بخش های مراقبت های ویژه، خانه های شخصی (فیزیوتراپی در منزل)، مراکز آموزشی و تحقیقاتی، مدارس، مهمانان پذیرها، مراکزصنعتی و محیط های کاری، مراکز تناسب اندام و بخش های آموزشی ورزشی.

درمانگران فیزیکی همچنین در نقش هایی غیر از مراقبت از بیمار مانند سیاست های سلامتی، بیمه درمانی، مدیریت مراقبت های بهداشتی و اجرای مراقبت های بهداشتی نیز کار می کنند.

فیزیوتراپیست ها در زمینه پزشکی قانونی نیز به عنوان كارشناس مشارکت می کنند و داوری همتا (داوری تخصصی) و معاینات پزشکی مستقل انجام می دهند.

با فیزیوتراپی و فیزیوتراپیست ها به صورت تخصصی تر آشنا شوید

تحصیل در کشورهای مختلف بسیار متفاوت است.

بطوری که دامنه تحصیلات در رشته فیزیوتراپی در بعضی از کشورها به تحصیلات رسمی کمی محدود می شود، درحالیکه بعضی کشور های دیگر مدرک دکترای این رشته و اقامت برای تحصیل و کمک هزینه تحصیلی برای مدرک دکترا را ارائه می کنند.

فیزیوتراپی محدوده اندرزگو

برای دریافت مشاوره، معاینه و درمان با کلینیک فیزیوتراپی دایان تماس بگیرید

فیزیوتراپی در منزل شمال تهران

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

عضویت
اطلاع دهی برای
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.