7 مزیت فیزیوتراپی در خانه

مزایای فیزیوتراپی در خانه
مزایای فیزیوتراپی در خانه
بنر تماس با فیزیوتراپی دایان

مرکز فیزیوتراپی دایان با فیزیوتراپ‌های مجرب و حرفه ای خدمات فیزیوتراپی در خانه را ارائه می‌دهد که این خدمات شامل ماساژ درمانی ، طب سوزنی، ورزش درمانی و فیزیوتراپی با دستگاه‌های پیشرفته فیزیوتراپی برای آسیب‌های عضلانی-اسکلتی می‌باشد.

فیزیوتراپی در صورت آسیب دیدگی از جمله آسیب های ورزشی یا صدمات ناشی از کار و همچنین بیماری و ناتوانی به بازیابی حرکت و عملکرد کمک می کند.

درد بدن و فیزیوتراپی

از درد و کوفتگی بدن خسته شدی؟
تماس بگیر و وقت معاینه یا فیزیوتراپی تنظیم کن!

فیزیوتراپی درد را تسکین داده، بهبودی را سرعت بخشیده و با کاهش آسیب‌ های طولانی‌ مدت که منجر به عوارض دیگر می شوند کیفیت زندگی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

افراد در تمام سنی می توانند از فیزیوتراپی بهره مند شوند. با این حال بسیاری از بیماران نمی دانند که فیزیوتراپی در خانه نیز وجود دارد.

در این شرایط خدمات فیزیوتراپی بجای مطب یا بیمارستان های سنتی در خانه ارائه می شود. در ادامه مزایای این روش درمانی را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید : ماساژ درمانی

مزیت های فیزیوتراپی در خانه

1. پیشرفت در محیط راحت خانه

مزیت درمان در محیط راحت خانه را نمی توان نادیده گرفت. خانه محیطی آشنا است و در آسایش و آرامش خواهید بود.

راحتی اضافی که هنگام دریافت فیزیوتراپی در خانه امکان پذیر است سرعت درمان را افزایش می دهد چراکه در وضعیت بسیار آرام تری هستید.

همچنین نشان داده شده است که حذف عوامل پرت کننده حواس منجر به درمان متمرکزتر شده و در برخی موارد پیشرفت سریعتری خواهید داشت.

2. راحتی بیشتر در فیزیوتراپی در خانه

راحتی فیزیوتراپی در خانه

راحتی بیشتر در بالا مورد بررسی قرار گرفت، اما یکی از مزیت های ویژه فیزیوتراپی در خانه و سزاوار آن است که به طور خاص درباره این مورد صبحت کنیم.

بسیاری از افراد به دلایل مختلف از برنامه های بالینی لذت نمی برند و دریافت درمان در خانه برای آن ها بسیار مناسب است.

عوامل استرس زا ناشی از رفتن به مطب، زمان انتظار و سایر شرایط مشابه به طور کامل حذف شده و این امکان فراهم می شود که تنها روی درمان تمرکز کنید.

3. مراقبت کاملا شخصی

در فیزیوتراپی ابزارهایی نیز برای کمک به بهبودی ارائه شده و نحوه کار با این وسایل به شما آموزش داده می شود.

هنگامی که متخصص فیزیوتراپی به خانه شما مراجعه می کند احتمالا بر اساس محیط فعلی خانه توصیه های بیشتری ارائه داده و با اعمال تغییرات به شما فرصتی برای ارتقاء بهبودی نسبت به شرایط عادی می دهد.

در واقع در بسیاری از موارد، تمرینات برای محیط خانه طراحی شده و در نتیجه مهارت‌های عملی لازم برای زندگی ایمن به شما آموزش داده می شود.

به عنوان مثال بسیاری افراد با مشکلات حرکتی در رفت و آمد در خانه مشکل دارند و فیزیوتراپی در خانه برای بهبود توانایی انجام این وظایف خاص طراحی می شود.

همچنین متخصصان فیزیوتراپی ارائه دهنده خدمات خانگی به دلیل اینکه مجبورند زمان رفت و آمد را برنامه ریزی کنند بیماران کمتری دارند.

به این ترتیب می توانند زمان طولانی تری را (در صورت درخواست شما) به درمان شما اختصاص دهند.


بیشتر بخوانید : فیزیوتراپی در منزل


4. برداشتن موانع

فیزیوتراپی برای بسیاری از افراد مفید است، اما شرایط مختلفی از حمل و نقل گرفته تا مشکلات حرکتی در نتیجه آسیب، ناتوانی یا بیماری وجود دارد که این اشخاص را از درمان باز می دارد و یا باعث می شود درمان به دلیل ناتوانی در رفتن به کلینیک به تعویق بیفتد.

با این حال، خدمات خانگی علیرغم موانعی که در دریافت درمان وجود دارد دسترسی و بهره مندی از فیزیوتراپی را برای تمام افراد فراهم می کند.

5. ایمنی بیشتر برای افراد در معرض خطر

بسیاری از افراد بیماران پرخطر محسوب می شوند و با دریافت خدمات فیزیوتراپی در مطب در محیطی نا ایمن قرار می گیرند.

این افراد گاهی بیماری یا ناتوانی هایی دارند که تحرک آن ها را به خطر می اندازد و خطر ابتلا به عفونت در مکان های عمومی نیز افزایش می یابد.

در نتیجه فیزیوتراپی در خانه به افراد در معرض خطر این امکان را می دهد که در محیط امن خانه از خدمات فیزیوتراپی بهره مند شوند.

6. راحتی زیاد و صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در زمان

فیزیوتراپی در خانه بسیار راحت بوده و زمان درمان با توجه به برنامه های شما متغیر خواهد بود.

در واقع متخصصان فیزیوتراپی در بسیاری از موارد می توانند درمان را در محل کار یا مکان دیگری که برای شما مناسب است ارائه دهند.

همچنین تمام رفت و آمدها و همچنین زمان انتظار برای ملاقات که گاهی نیز به دلیل شرایط پیش‌ بینی ‌نشده به تأخیر می‌افتد حذف شده و به شما اجازه می دهد زمان زیادی را صرفه جویی کنید.

بسیاری از بیماران کاملا از سهولت درمان های فیزیوتراپی در خانه راضی هستند.

7. صرفه جویی هزینه در فیزیوتراپی در خانه

فیزیوتراپی خانگی در مقایسه با فیزیوتراپی سنتی در مطب به دلیل عدم رفت و آمد باعث صرفه جویی بیشتر در هزینه ها می شود. حتی اگر مسافت زیاد نباشد، هزینه ها در طول زمان افزایش می یابند.

همانطور که می بینید دلایل زیادی برای مفید بودن فیزیوتراپی خانگی وجود دارد.

مزیت های بسیاری از جمله آسایش و راحتی درمان در خانه تا رفع موانع موجود در محیط‌ های فیزیوتراپی سنتی وجود دارد که نشان می دهد فیزیوتراپی در خانه برای شما مناسب است.

برای دریافت خدمات فیزیوتراپی در خانه در تهران، سواسان، کرج، اسلامشهر و سایر نقاط اطراف تهران با کلینیک فیزیوتراپی دایان تماس بگیرید.

در انتها شماره تماس‌های کلینیک فیزیوتراپی دایان جهت دریافت نوبت حضوری فیزیوتراپی مچ دست و فیزیوتراپی در منزل02122786049 – 09128340536

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

عضویت
اطلاع دهی برای
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.