مزایا درمان با الکتروتراپی یا Tens

بنر تماس با فیزیوتراپی دایان

مزایا درمان با الکتروتراپی و به خصوص TENS یا همان تحریک عصبی به کمک امواج الکتریکی ماورا پوستی، یکی از بهترین درمان های اثربخش در فیزیوتراپی است.

یک درمان بدون دارو، بدون هیچگونه ماده شیمیای و کاملا طبیعی است. روش TENS یک روش فوق العاده برای رهایی از درد است و به کار افرادی که می‌خواهند بدون دارو و سایر مواد شیمیایی از شر درد خود خلاص شوند.

درد بدن و فیزیوتراپی

از درد و کوفتگی بدن خسته شدی؟
تماس بگیر و وقت معاینه یا فیزیوتراپی تنظیم کن!

درمان با الکتروتراپی یک درمان کاملا تثبیت شده است و افراد زیادی در سراسر جهان از این روش درمانی استفاده می‌کنند.
تعدادی از فواید قابل اشاره این روش که شما را برای رهایی از درد به سوی استفاده از آن هدایت می‌کند را در ادامه آورده ایم.

رهایی از درد به صورت هدفمند با الکتروتراپی

برخلاف سایر روش های رهایی از درد مثل روش های دارویی، درمان توسط الکتروتراپی برای رفع درد، اثری بر کل بدن نمی‌گذارد. همچنین، روش TENS منبع درد را مورد هدف قرار می‌دهد و به بدن کمک می‌کند که احساس بهتری داشته باشد و همه این رهایی از درد، بدون هیچ گونه اثر جانبی است؛ کاملا برعکس دارو هایی که برای این کار طراحی شده اند.

درمان الکتروتراپی می‌تواند به سادگی در منزل و به کمک دستگاه های مینی وایرلس دیچیتال TENS که قابل حمل نیز هستند، انجام شود. تنها موردی که نیاز دارید، قرار دادن الکترود ها در کنار منبع درد است و بعد از آن واحد TENS را روشن می‌کنید و از آن به بعد، حس بهتری خواهید داشت.

آسان شدن تحمل درد با الکتروتراپی

درمان با اکتروتراپی به فروکش کردن انواع مختلف درد ها از جمله گرفتگی و کشیدگی کمک می‌کند. این درمان بدون هیچ آسیبی به بافت نفوذ کرده و باعث کاهش درد گرفتگی ها و کشیدگی ها می‌شود.

TENS همچنین انقباض عضله ها را کاهش می‌دهد که معمولا یکی از دلایل عمده درد در پشت و گردن هستند. کاهش انقباض عضله می‌تواند از بروز میگرن و مشکلات کمر که ممکن است به جراحی ختم شوند، جلوگیری کند.

الکتروتراپی روش کاملا طبیعی و غیرشیمیایی

الکتروتراپی
TENS

همه ما از مواد شیمیایی و تاثیرات منفی آن بر بدن، آگاهی نسبی داریم. اگر برای فروکش درد مدت زمان طولانی دارو مصرف کنید، این دارو ها می‌توانند بر بدن شما اثر معکوس بگذارند.

به هر حال، به هیچ وجه هیچ ماده شیمیایی در روند درمان با الکتروتراپی درگیر نیست. یک مقدار ایمنی از پالس های الکتریکی که مدت هاست برای کاهش درد از آن استفاده می‌شده است، به نقطه آسیب دیده وارد می‌شود و از طریق حرارت ایجاد شده، به کاهش درد کمک می‌کند.

درمان از طریق الکتروتراپی برخلاف داروهای شیمیایی عادت آور نیست، این نیز یکی دیگر از مزایا درمان با الکتروتراپی می‌باشد.

استفاده هنگام نیاز

موقعی که از دارو برای کاهش درد استفاده می‌کنید، بیمار بایستی دوره مصرف دارو را طی کند، چه درد از بین رفته باشد یا نرفته باشد. از سوی دیگر، چنین اتفاقی در درمان با الکتروتراپی بی معنی است.

این درمان می‌تواند تنها درهنگام نیاز استفاده شود. بیمار حتی می‌تواند از درمان با الکتروتراپی به روش TENS بیشتر از یکبار در روز هم استفاده کند (البته بنا به تجویز و تشخیص دکتر). و هیچ زمانی را نیاز نیست که بین دو استفاده متوالی از این روش درمانی صبر کند.

روش TENS یک روش منعطف است که می‌تواند رهایی طولانی مدت را از شرایط بسیاری برای شما به ارمغان بیاورد. این شرایط شامل آسیب، بیماری، گرفتگی، کشیدگی عضله یا حتی درد های پس از عمل جراحی است. به بیان بهتر، یک دستگاه می‌تواند برای از بین بردن هر نوع دردی که تجربه می‌کنید موثر باشد.

اگر معمولا سخت می‌توانید از شر درد های مزمن خلاص شوید، روش TENS می‌تواند یک روش بسیار موثر برای کاهش درد باشد.

انجام تخصصی فیزیوتراپی و درمان با روش الکتروتراپی در کلینیک فیزیوتراپی دایان

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

عضویت
اطلاع دهی برای
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.