3 دلیل درد لگن که ارتباطی با جراحت ها ندارد

درمان درد لگن
درمان درد لگن

همه ما این را تجربه داشته ایم … اینکه دستانمان را محکم بر روی ران ها فشار دهیم به این امید که فشار روی ناحیه لگن یا هیپ در هنگام برخاستن یا نشستن کم شود.

آن نگاه نا امید روی صورتمان وقتی سعی می کنیم که هنگام وارد شدن به حمام با آنچه فکر می کنیم نشانه های بالا رفتن سن است رو به رو شویم.

اخمی که هنگام خارج شدن از ماشین به علت فشاری که در اثر تحمل وزن بر روی زانوها به جای ناحیه هیپ بر صورتمان نمایان می شود.

درد بدن و فیزیوتراپی

از درد و کوفتگی بدن خسته شدی؟
تماس بگیر و وقت معاینه یا فیزیوتراپی تنظیم کن!

آنچه در این مقاله میخوانید پنهان عناوین

درد لگن

اکثر ما آن را تجربه کرده ایم و اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالا هنوز از ناراحتی های ناشی از آن رنج میبرید.

در مورد اکثر شماهایی که این مقاله را می خوانید، دردتان هیچ ربطی به جراحتی که ممکن است فکرش را بکنید ندارد.

این درد فقط هست و قرار است که ماندگار باشد. خبر خوب این است که اگرچه منشا این درد ناشناخته است اما درد هیپ یا مفصل ران می تواند درمان شود و تسکین داده شود.

در این پست نگاهی به بعضی از دلایلی می اندازیم که ممکن است شما به خاطر آنها در ناحیه هیپ دچار ناراحتی شده باشید و حتی بهتر از آن، بعضی از راه هایی که می توانید با استفاده از آنها خیلی سریع دردتان را برطرف کنید را بررسی می کنیم.

می دانم به چه فکر می کنید- شما اخیرا زمین نخورده اید، پایتان نلغزیده است یا تلوتلو نخورده اید.

در حقیقت، شما تا به حال معمولا از ناحیه لگن خود به خوبی مراقبت کرده اید و می دانید که چگونه این کار را انجام دهید. خب این عالی است!

اما حقیقت این است که برای اکثر ما سلامت مفاصل چیزی نیست که واقعا آن را در برنامه روزانه در نظر بگیریم.

به عبارت دیگر، وقتی موضوع، لگن باشد ما اغلب متوجه نمی شویم که وجود مشکلات کوچکی در وضعیت بدنی مان می تواند در طولانی مدت بر روی سلامت مفاصل هیپ تاثیر بگذارند.

حالا بیایید نگاهی به بعضی از متداول ترین دلایل درد در ناحیه لگن بیاندازیم؛ دلایلی که دلیل قابل توضیحی برای آنها وجود ندارد.

نشستن در تمام طول روز

ممکن است شما تا به حال به این حقیقت فکر کرده باشید که سبک زندگی ساکن، ممکن است در درد ناحیه لگن شما دخیل بوده باشد_ اگر چنین بوده باشد، درست فکر می کنید.

چند ساعت نشستن در روز در نهایت منجر به سفتی عضلات می شود و عضلات سفت سبب درد می شوند. تحرک مفاصل هیپ اهمیت زیادی دارد.

حرکت ندادن و نکشیدن آنها در طول روز موجب می شود که فرد، به خاطر درد کهنه، تیز و تیر کشیدنی که هنگام رفتن به خانه در آخر روز یا هنگام برخاستن از رختخوات در صبح احساس می کند، نتواند به راحتی حرکت کند.

ورزش نکردن

ماهیچه ها و مفاصل تان برای اینکه بتوانند انعطاف و عملکردشان را حفظ کنند، باید روغن کاری شوند و نرم شوند، کشیده شوند و قوی شوند و بهترین راه برای انجام این کار این است که … بله … حدس زده بودید: که ورزش کنید.

حذف کردن ورزش از برنامه روزانه یتان قطعا موجب می شود که در نهایت دچار درد در ناحیه هیپ یا درد مفصل ران شوید.

اگر شما به طور مداوم از ماهیچه هایتان استفاده نکنید، ضعیف می شوند و توانایی خود برای حمایت ساختاری از مفاصل تان را از دست می دهند.

به این ترتیب، ضعیف شدن ماهیچه های مفصل ران می تواند منجر به آسیب مفصل ران و به این ترتیب موجب درد لگن و بدتر شدن آن شود.

روتین های ورزشی تکراری

اگر چه ورزش یک راه عالی برای حفظ سلامت مفصل ران است، اما تکرار مداوم یک ورزش، کشش یا روتین تنها می تواند در واقع موجب پارگی درون ماهیچه و از این رو سبب درد مفصل ران شود.

تمرکز مداوم بر روی یک نوع فعالیت فشار مداومی را بر روی یک گروه ماهیچه ای قرار می دهد و بنابراین استرس زیادی را به این ماهیچه ها وارد می کند و از طرفی باعث می شود که عضلات اطراف آنها ضعیف شوند:

در این شرایط است که ممکن است جراحت اتفاق بیفتد و از این رو احتمال آسیب دیدگی جدی بیشتر شود.

اگر یک، دو یا حتی تمام موارد بالا برای شما صدق می کند، نترسید- می توان برای درد مفصل ران شما کاری کرد. خوشبختانه راه هایی وجود دارد که از طریق آنها می توانید دردتان را تسکین دهید.

کشش

انجام کشش هایی که ناحیه هیپ را هدف قرار می دهند می تواند به شل کردن و طولانی تر کردن ماهیچه های سفت، که ممکن است دلیل ناراحتی شما باشند، کمک زیادی بکنند.

زمانی را پیدا کنید تا هر کاری که می توانید را برای گرفتن نتیجه دلخواه تان انجام دهید و ماهیچه های ناحیه لگن تان را کشش دهید، حتی اگر لازم باشد که 10 دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید.

 ورزش های متنوع

با متوجه شدن اینکه داشتن یک شیوه زندگی ساکن موجب ناراحتی شما شده است، زمان آن است که تغییراتی را در زندگی تان ایجاد کنید.

با انجام بعضی از ورزش ها در محل کارتان شروع کنید:

هر 15 تا 20 دقیقه از جایتان بلند شوید و هر 30 دقیقه برای دو دقیقه راه بروید.

به علاوه سعی کنید در برنامه معمول روزانه تان بعضی از فعالیت های اضافی را انجام دهید.

30 دقیقه پیاده روی یا دوچرخه سواری در روز در یک تفرجگاه یا پارک چطور است؟

به حرکت درآوردن این ماهیچه ها برای ریکاوری شما و خلاص شدن تان از شر درد ضروری است.

اما به یاد داشته باشید که برنامه فعالیت هایتان را به مرور تغییر دهید.

فیزیوتراپی لگن

فیزیوتراپی در حال حاضر، با اختلاف، سریع ترین و مطمئن ترین راه برای خلاص شدن از درد ناحیه لگن است.

اگر تا به حال به فکر فیزیوتراپی نیفتاده اید یا منافع این نوع درمان را بدرستی درک نکرده اید، زمان آن است که تجدید نظر کنید.

لیست کاملی از مقالات جامع در مورد فیزیوتراپی لگن و آسیب های مربوط به آن

با کمک یک فیزیوتراپیست متعهد و شایسته که درمان های دستی انجام می دهد، نه تنها می توانید یکبار برای همیشه از درد مفصل ران تان خلاص شوید، بلکه در نهایت اطلاعاتی که به دنبال آن بودید به شما داده خواهد شد و به این ترتیب آرامش ذهنی تان را بدست می آورید.

برخلاف شکل های دیگر درمان که تاثیر درمانهایشان موقتی خواهد بود و اغلب راه حل های مضری برای دردتان دارند، فیزیوتراپی به روشی امن و غیر تهاجمی با دلیل اصلی مشکل مقابله می کند و به این ترتیب تسکین ناراحتی لگن تان با این روش همیشگی خواهد بود.

به علاوه، فیزیوتراپیستی که ازدرمانهای دستی استفاده می کند، قاد ر خواهد بود که ورزش ها و کشش هایی را برای شما تعیین کند که متناسب با نیاز های شما باشند، بنابراین به شما این امکان را می دهد که یک زندگی بدون درد داشته باشید و در نهایت به آن سبک زندگی که آرزوی آن را داشتید دست پیدا کنید.

درد ناحیه لگن لزوما نتیجه زندگی بی تحرک نیست:

می توانید این سبک زندگی را کنار بگذارید و سبک زندگی فعال، پر تحرک و سالمی داشته باشید که آرزویش را داشتید.

با پیروی از توصیه های بالا و با تماس با فیزیوتراپیست متخصصی که درمانهای دستی را انجام می دهد و با جدیدترین دستگاههای روز دنیا آشنایی دارد خیلی سریع می توانید با ناراحتی هایتان خداحافظی کنید.

حتی یک لحظه هم برای بررسی دلیل اصلی مشکل تعلل نکنید، جواب سوال هایی که به دنبال شان هستید را پیدا کنید و کارهای مورد نیاز را همین حالا انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه ما چگونه می توانیم به کاهش درد لگن شما کمک کنیم، بهتر است همین امروز با یکی از فیزیوتراپیست های متعهد ما تماس بگیرید.

ما می خواهیم به شما در مسیر سلامتی تان کمک کنیم و شما را راهنمایی کنیم.

مشاوره و درمان آسیب ها و دردهای لگن در کلینیک فیزیوتراپی دایان تماس بگیرید.

فیزیوتراپی قیطریه

خدمات فیزیوتراپی

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

عضویت
اطلاع دهی برای
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها