کلینیک فیزیوتراپی پاسداران

کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران تهران

کلینیک فیزیوتراپی دایان یکی از بهترین کلینیک های شمال شرق تهران محدوده پاسداران و خیابان شریعتی، خدمات فیزیوتراپی را به صورت تخصصی و حرفه ای با بهره گیری از کادر مجرب ارائه می کند.

آدرس تهران، پاسداران، خیابان دولت، نبش یارمحمدی، بن بست طالقانی، پلاک۱/۱ واحد۳ و شماره تماس 02122786049 و 09128340536 ارائه کننده کلیه خدمات فیزیوتراپی در شمال تهران.

خدمات ما در کلینیک فیزیوتراپی پاسداران

احتمالا تا به حال مشکلات عضلانی و دردهای خفیف عضلانی در نواحی مختلف بدن از جمله ناحیه مفاصل شانه، مفصل زانو، کمر، مچ دست و یا هر مفصل دیگری برای شما پیش آمده است که نیاز به درمان آن داشته باشید.

یا در ساده ترین حالت ممکن برای شما سوال پیش آمده است که آیا آسیب و درد به وجود آمده می تواند ناشی از یک آسیب جدی باشد یا نه؟ آیا برای مشکل به وجود آمده باید با پزشک مشورت کرده و به پزشک مراجعه کنید یا خیر؟

این اتفاق و آسیب ها به خصوص در ورزشکاران بیشتر رخ می دهد که پس از یک جلسه تمرین و ورزش سخت به خصوص ورزش بدنسازی در مفاصل یا یک مفصل خاص احساس درد می کنند.

باید گفت که دردهای خفیف معمولا پس از یک یا دو روز بهبود پیدا می کنند. اما در صورتی که درد در یک ناحیه بیش از یک هفته ادامه پیدا کرد حتما با فیزیوتراپیست یا پزشک خود مشورت کنید.

یکی از خدمات کلینیک فیزیوتراپی دایان در پاسداران خیابان دولت، مشاوره فیزیوتراپی است که شما می توانید با برقراری تماس در ساعات کاری و غیر تعطیل مشکل خود را با ما درمیان بگذارید.

تماس با کلینیک فیزیوتراپی دایان

ورزش درمانی

ورزش درمانی یا تمرین درمانی در پاسداران

ورزش ابزار اصلی برای درمان زانو درد، گردن درد، کمر درد و سایر دردهای عضلانی به حساب می آید.

برای مثال بعضی از ورزش هایی که به تسکین درد زانو کمک می کنند عبارتند از:

  • تمرینات عضله چهارسر و صاف بلند کردن پاها
  • قوس کوتاه چهارسر
  • تمرینات تقویتی لگن (عضلات لگن به کنترل موقعیت زانو کمک کرده و ضعف آن ها باعث زانو درد می شود.)
  • کشش اندام تحتانی
  • تمرینات تعادلی

یا برای نمونه دیگر درمان های فیزیوتراپی برای درمان درد گردن در کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران می تواند شامل:

  • موبیلیزاسیون به رفع گرفتگی مفاصل گردن و شانه کمک می کند.
  • عضلات دردناک و سفت گردن، شانه و کمر با تکنیک های ماساژ و گاهی طب سوزنی شل می شوند.
  • تکنیک های کششی مانند تراکشن به کاهش فشار از روی اعصاب و عملکرد صحیح آن ها کمک می کند.
  • استفاده از نوار در کاهش تنش و فشار بر روی برخی از ماهیچه ها و اعصاب و اصلاح و بهبود عملکرد عضلات نقش دارد.
  • برای بهبودی به شما یک برنامه درمانی و مدیریتی داده می شود تا در خانه انجام دهید. این برنامه شامل تمرینات خانگی، توصیه های ارگونومیک درباره محل کار یا وضعیت نشستن و توانبخشی برای کمک به انجام ماساژ توسط خود بیمار خواهد بود.

متخصص فیزیوتراپی دفعات و زمان انجام هر تمرین در منزل را به شما آموزش داده و میزان پیشرفت شما هنگام مراجعه به کلینیک را کنترل می کند.

همچنین درمان های دیگری در کلینیک فیزیوتراپی دایان در پاسداران انجام می شود که شامل موارد زیر هستند:

فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان

بعضی از دردها می تواند به دلیل ضعف عضلانی در ناحیه و مفصل آسیب دیده باشد، این ضعف عضلانی در سالمندان بیشتر مشاهده می شود.

برای درمان ضعف عضلانی هر عضله نیازمند انجام تمرینات ورزشی خاصی است که بهتر است این تمرینات به صورت تخصصی و زیر نظر فیزیوتراپیست انجام شود چرا که انجام نادرست حرکت ها می تواند باعث آسیب بیشتر در آن ناحیه شود.

با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی و مشورت حضوری با فیزیوتراپیست، مشکل و آسیب شما بررسی شده و در صورتی که این آسیب جدی و حیاتی نباشد، فیزیوتراپیست می تواند با طراحی یک برنامه تمرینی اختصاصی برای شما طی یک یا دو جلسه، تمرینات لازم را به شما آموزش دهد.

برای مواردی که در بالا ذکر شد یکی از راه های جدید برای کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت فیزیوتراپی در منزل پیشنهاد می شود.

به این شکل که شما با کلینیک فیزیوتراپی تماس گرفته و درخواست ویزیت در منزل را ثبت کرده و زمان مورد نظر و مناسبی را برای حضور فیزیوتراپ در منزلتان را تعیین می کنید.


بیشتر بخوانید : مزایای فیزیوتراپی در منزل


فیزیوتراپی در منزل برای سالمندان بسیار کارآمد است چرا که دغدغه و نگرانی های رفت و آمد در ترافیک، اتلاف وقت و حضور به موقع در کلینیک را حذف می کند.

علاوه براین فیزیوتراپیست می تواند علاوه بر ارائه برنامه های تمرینی به شخص آسیب دیده و سالمند، حرکت ها و تمرینات را به یکی از اعضای دیگر خانواده در منزل آموزش دهد تا در سایر مواقع آن عضو بتواند درستی انجام حرکت را (به خصوص در سالمندان) کنترل کرده و در انجام حرکات کمک کند.

کلینیک فیزیوتراپی دایان یکی از بهترین کلینیک های فیزیوتراپی است که در شمال تهران و محدوده پاسداران، خیابان دولت، خیابان شریعتی، اختیاریه، قیطریه و قلهک خدمات فیزیوتراپی در منزل را ارائه می کند.

آموزش و آگاهی بیشتر با خدمات کلینیک فیزیوتراپی دایان

آموزش فیزیوتراپی

با وجود دنیای بی نهایت اینترنت و وجود اطلاعات بسیار بالا در حوزه های مختلف، آگاهی یافتن در هر مبحثی بسیار آسان شده است اما همچنان موضوعات زیادی هستند که امکان رشد بهتر و بیشتر در آنها وجود دارد.

کلینیک فیزیوتراپی دایان و مجموعه فیزیوتراپی دایان یکی از رسالت های خود را افزایش آگاهی هموطنان در زمینه آشنایی بیشتر با آسیب های مفصلی و ایجاد مقالات فیزیوتراپی و تخصصی قرار داده است.

ما سعی خواهیم کرد تا مقالات مختلف در رابطه با آسیب های متعدد مفصلی را در وبسایت کلینیک فیزیوتراپی دایان در پاسداران از جمله:

و یا هر بخش و مفصل دیگری را به صورت کامل مورد پوشش قرار دهیم.

نمونه : درمان های فیزیوتراپی برای درد شانه

فیزیوتراپی شانه در کلینیک فیزیوتراپی دایان پاسداران

شاید کنجکاو باشید که مثلا برای درد شانه و سرشانه از چه روش های فیزیوتراپی ممکن است استفاده شود؟

درمان دستی

درمان دستی توسط متخصص فیزیوتراپی برای شل کردن شانه آسیب دیده انجام شده و با اعمال فشار بر روی بافت های خاص به کاهش تنش و بهبود حرکت کمک می کند.

موبیلیزاسیون مفصل

در این روش که توسط متخصصان انجام می شود، کشش کپسول مفصلی منجر به افزایش تحرک و عملکرد شانه می شود.

کشش

متخصص فیزیوتراپی برای بهبود حرکت و کاهش فشار به بیماران کمک می کند تا حرکات کششی انجام دهند. این حرکات بسته به نوع آسیب، نواحی خاص مانند شانه، ستون فقرات و گردن را هدف قرار می دهند.

تمرینات تقویتی

متخصصان معمولا برای کاهش درد و تقویت عضلات، تمرینات تقویتی تجویز می کنند. این تمرینات با افزایش قدرت ناحیه آسیب دیده از بروز آسیب های بعدی جلوگیری می کنند.

اولتراسوند تراپی

اولتراسوند تراپی شامل گرم کردن عمیق عضلات، تاندون ها و سایر بافت ها است. گرما به افزایش گردش خون، التیام جراحت، بهبود کشش و کاهش درد کمک می کند.

نوارهای ورزشی

متخصص فیزیوتراپی از نوارهای ورزشی برای محدود کردن حرکت شانه و جلوگیری از آسیب های بعدی استفاده می کنند.

تمرین در منزل

به بیماران توصیه می شود برای تسکین درد شانه در خانه تمریناتی انجام دهند. همچنین نحوه انجام صحیح این تمرینات آموزش داده شده و متخصص پیشرفت بیمار را تحت نظر دارد.

ارگونومی محل کار

نشستن در وضعیت نامناسب منجر به درد شانه می شود. متخصص فیزیوتراپی نحوه نشستن پشت میز کار برای مدت طولانی را به بیمار آموزش می دهد. این کار باعث جلوگیری از آسیب های بیشتر می شود.

درمان های فیزیوتراپی روشی عالی برای مقابله با آسیب های شانه، کاهش درد و بهبود تحرک و عملکرد شانه هستند. البته موارد ذکر شده در بخش بالا تنها بخشی از درمان های تخصصی فیزیوتراپی شانه را در کلینیک فیزیوتراپی دایان تشکیل می دهند.

کلینیک فیزیوتراپی دایان در پاسداران ، استفاده از تجهزات پیشرفته

کلینیک فیزیوتراپی دایان یکی از مهمترین اهداف خود را ارائه خدمات فیزیوتراپی با کیفیت و به روز قرار داده است.

به همین علت این کلینیک مجهز به آخرین و به روزترین ابزارها و تجهیزات فیزیوتراپی است تا بتواند خدمات خود را به بهترین شکل ممکن و در بالاترین رده کیفیت به مراجعه کنندگان و بیماران ارائه کند.

در فیزیوتراپی دایان از تجهیزات پیشرفته ای همچون لیزر های پر توان و کم توان، شاک ویو درمانی، مغناطیس یا مگنت درمانی، طب سوزنی و درمان با سوزن خشک، الکتروتراپی و موراد دیگر برای کمک به درمان سریعتر شما استفاده می کند.

این کلینیک همچنین خدمات و پکیج های ویژه ای را برای ورزشکاران حرفه ای، هنرمندان و بازیگران پیشکسوت در نظر دارد که برای آگاهی از این پکیج ها می توانید با این کلینیک تماس بگیرید.

ارائه خدمات فیزیوتراپی به صورت کاملا اختصاصی

مربی و متخصص فیزیوتراپی اختصاصی

شاید تا به حال به کلینیک ها و یا بیمارستان های دولتی مراجعه کرده باشید که به دلیل حضور بالای مراجعه کنندگان و بیماران در بعضی از مواقع امنیت و آسودگی خاطر برای بیان مشکلات خود را ندارد چرا که چندین بیمار به طور همزمان برای معاینه به اتاق پزشک رجوع می کنند.

این اتفاق در کلینیک های فیزیوتراپی به این شکل رخ می دهد که بیماران پس از مراجعه و دریافت برنامه تمرینی از خدمات و توجه کامل فیزیوتراپیست ها و کارمندان بهره مند نیستند و پس از یک توضیح اولیه برای انجام حرکات به حال خود رها می شوند.

شاید یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن این مشکل ملاقات تعداد زیاد مراجعه کننده به صورت همزمان باشد که در این صورت فیزیوتراپیست ها و کارمندان امکان اختصاص زمان کامل به هر شخص را ندارند.


بیشتر بخوانید : وضعیت مناسب بدن هنگام کار چگونه باید باشد؟


این مسئله موجب می شود تا بیمار احساس بی رضایتی را از جلسات تمرینی خود به دلیل بی توجهی کارمندان و فیزیوتراپیست ها را تجربه کند و شاید در آینده این کلینیک را به عنوان انتخاب اول خود در نظر نگرفته و به اطرافیان خود نیز معرفی نکند.

ما در کلینیک فیزیوتراپی دایان هدف خود را طوری تنظیم کرده ایم تا بتوانید با برنامه ریزی صحیح زمان لازم و کافی را در هر جلسه برای هر شخص اختصاص دهیم، توجه به امنیت بیماران برای ما یکی از اساسی ترین مسائل قابل توجه است.

به همین دلیل ما اتاقک های اختصاصی و کاملا مجزایی را در هنگام معاینه و درمان ایجاد کرده ایم تا بیمار در هنگام معالجه بتواند مشکلات خود را به راحتی بیان کرده و، در حریم خصوصی ایجاد شده به هنگام درمان احساس آرامش داشته باشد.

سوالات متداول

بهتر است بدانید که منظور از فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی به مجموعه روش های ترکیبی اختصاصی (با استفاده از تجهیزات) و تمرین درمانی است که به بهبود و درمان آسیب های اسکلتی، مفصلی و عضلانی کمک می کند.

چه درمان هایی در این کلینیک انجام می شود؟

ما در کلینیک فیزیوتراپی دایان در پاسداران انواع درمان های فیزیوتراپی از جمله درمان دستی، ماساژ درمانی، الکتروتراپی، لیزر درمانی، تکار تراپی و … را انجام می دهیم.

آیا خدمات فیزیوتراپی در منزل هم انجام می شود؟

بله، ما در تهران و کرج تمامی خدمات فیزیوتراپی در منزل را با اعزام متخصصین خانم و آقا بسته به درخواست شما ارسال خواهیم کرد.

برای دریافت مشاوره جهت درمان انواع دردهای مرتبط با آسیب های اسکلتی، عضلانی و مفصلی با کلینیک فیزیوتراپی دایان در پاسداران تماس گرفته تا متخصصین ما راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

شماره تماس های کلینیک فیزیوتراپی دایان جهت دریافت نوبت حضوری : 02122786049 – 09128340536

0 0 امتیازها
امتیازدهی
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
0
نظرات خود را به اشتراک بگذاریدx
به بالای صفحه بردن