فیزیوتراپی لگن، چگونه درد ناحیه لگن را درمان کنیم
۷ آذر ۱۳۹۷
فیزیوتراپی شکستگی مچ دست
درمان و فیزیوتراپی شکستگی مچ دست
۷ آذر ۱۳۹۷

فیزیوتراپی شکستگی لگن

فیزیوتراپی شکستگی لگن معمولا پس از عمل جراحی توسط پزشک جراح برای ریکاوری و بهبود عضلات و رسیدن به سلامت کامل جهت انجام فعالیت های روزمره توصیه و تجویز می شود.

به دنبال عمل جراحی که داشته اید هدف اولیه این است که در اسرع وقت شما توانایی حرکتی و راه رفتن خود را به دست آورید. که فیزیوتراپیست ها با شما در جهت دستیابی به سطح مناسبی از تحرک برای انجام فعالیت ها و تمرینات کمک می کنند.

فیزیوتراپی شکستگی لگن چند روز پس از عمل شروع می شود. این تمرینات شامل افزایش روزانه فاصله پیاده روی به هدف راه رفتن  (در صورت امکان)، و در صورت نیاز تمرینات پا و بالا رفتن از پله است.

اگرچه در ابتدا حرکت کردن باعث ناراحتی و احساس درد در شما میشود و ممکن است در پا احساس سنگینی کنید، این کاملا طبیعی است. نباید اجازه بدهید این کار شما را از انجام دادن تمریناتتان باز دارد.

مقدار وزنی که می تواند بر روی ناحیه و پای جراحی شده برای تقویت و بهبود تحمیل شود بستگی به نوع آن عمل دارد. که پرسنل  به شما در مورد اینکه چقدر وزن روی آن پا وارد کنید توصیه ها و راهنمایی های لازم را به عمل می آورند.

این که بتوانید یک درد دوره ای و منظم را تحمل کنید برای تکمیل دوره فیزیوتراپی شکستگی لگن لازم است.

تمرینات فیزیوتراپی شکستگی لگن

داشتن یک برنامه حرفه ای و مداوم جهت به دست آوردن توانایی حرکتی و تقویت عضلانی پس از عمل جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است.

تمرینات باید چندین بار در روز انجام شود. در ابتدا شما احساس سفتی، درد و ضعف خواهید داشت. این کاملا طبیعی است و با تمرینات منظم و پیاده روی بهبود یافته و به حالت طبیعی بازمیگردد.

این بخش شامل تمرینات اصلی است که روی تخت انجام میشوند که فیزیوتراپیست آنها را با شما تمرین می کند. سعی کنید هر تمرین 10 بار، حداقل 3 بار در روز انجام دهید. شما می توانید فرکانس انجام تمرینات را در طول زمان با توجه به میزان دردتان افزایش دهید.

تمرینات و حرکات در فیزیوتراپی شکستگی لگن

img94joktmu71451
پاهای خود را از بخش پایینی آنها در هم گره بزنید و تا 5 ثانیه در همین حالت نگه دارید. میتوانید در حالت نشسته یا دراز کشیده این کار را انجام دهید
img94joktmu71452
در حالت دراز کشیده پای جراحی شده خود را صاف نگه داشته سپس انگشتان پا را به سمت خودتان بکشید در همین حال زانویتان را از بخش پشت آن به تخت فشار دهید. 5 ثانیه این حالت را حفظ کنید.
img94joktmu71453
در حالتی که به پشت دراز کشیده اید پای جراحی شده تان را به سمت خارج بدن حرکت داده و سپس به حالت اول و سمت داخل بدنتان برگردانید.
img94joktmu71454
در حالتی که به پشت دراز کشیده اید مفصل زانو و ران پای جراحی شده خود را خم کرده و و سپس پاشنه پا را به سمت خودتان بکشید در حالی که تماس خود را با سطح تخت حفظ میکنید.
img94joktmu71455
در حالتی که روی تخت یا صندلی نشسته اید ساق پا را به طور منظم و به سرعت به سمت بالا و پایین هدایت کنید.

به شدت به شما توصیه می کنیم که تمرینات پس از عمل جراحی را به صورت کامل زیر نظر پزشک و فیزیوتراپ برای برنامه ریزی جهت و ارائه برنامه برای انجام فیزیوتراپی شکستگی لگن، انجام دهید.

چرا که انجام اشتباه و نادرست حرکات تمرینی نه تنها آسیب شما را برطرف نکرده و به بهبود آن کمکی نمیکند بلکه ممکن است باعث مشکلاتی شود که عمل جراحی شما را بی اثر کند.

همچنین به وسیله دستگاه های لیزر پرتوان ، مگنت تراپی، الکتروتراپی و... به بهبود هرچه سریعتر بافت های جراحی شده کمک و منجر به ترمیم سریعتر بافت می شود.

کلینیک فیزیوتراپی دایان با در اختیار داشتن کادر مجرب و دستگاه های روز دنیا شما در را تا رسیدن به بهبود کامل همراهی خواهد کرد با ما تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.