10 عادت روزانه برای توقف و درمان درد کمر

اگرچه تعیین علت درد کمر می تواند پیچیده باشد، شما می توانید کارهای مختلفی را برای کاهش کمردرد و یا جلوگیری از بدتر شدن و درمان درد کمر انجام دهید. کارهایی که موجب کاهش فشار، کاهش کشش وارده بر اعضای بدن، محافظت از ستون فقرات و تقویت عضلات می شوند.

درد بدن و فیزیوتراپی

از درد و کوفتگی بدن خسته شدی؟
تماس بگیر و وقت معاینه یا فیزیوتراپی تنظیم کن!

تغییر چند عادت روزانه می تواند به شما کمک کند که سالیان سال کمر خود را سالم و بدون درد نگه دارید.

هنگام خوابیدن، بالشی را زیر زانوی خود قرار دهید

خوابیدن به پشت و بر روی کمر، به ستون فقرات شما فشار وارد می کند. بالا بردن پاها کمی از این فشار را هنگام خوابیدن کم می کند. شما می توانید این فشار را با قرار دادن یک بالش در زیر زانوی خود به نصف برسانید.

تمرین های ورزشی برای تقویت میانه بدنتان را انجام دهید

فواید ورزش کردن برای سلامتی بسیار شناخته شده است. یک تمرین منظم قدرتی که بر روی عضلات میان تنه شما کار می کند می تواند خطر دچار شدن به آسیب های مرتبط با کمر مانند کشیدگی ها و اسپاسم عضلانی را کاهش دهد.

سعی کنید حداقل دو بار در هفته برای تقویت و انعطاف پذیری بیشتر عضلات کمر خود، تمرینات تقویتی کمر و شکم را در تمرینات خود بگنجانید.

کلسیم و ویتامین D دریافتی بدن خود را افزایش دهید

استخوان های قوی می توانند به جلوگیری از پوکی استخوان (osteoporosis) کمک کنند. این مشکل یکی از شایعترین علل کمر درد در زمان پیری و به ویژه در زنان است. استخوان های کمرتان را با مصرف مقدار زیادی کلسیم و ویتامین D محکم نگه دارید. کلسیم در موارد زیر یافت می شود:
• شیر
• ماست
• سبزیجات
• مکمل های ویتامین
و ویتامین D در:
• ماهی چرب
• زرده تخم مرغ
• جگر گاو
• پنیر
قبل از مصرف مکمل ها همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

کفش های خود را عوض کنید

کفش های راحت و با پاشنه های کوتاه بپوشید تا از درد کمر جلوگیری کنید. کفش های راحت موجب می شوند که هنگام ایستادن فشار کمتری روی کمر وارد شود. کفش هایی با پاشنه ی کمتر از 1 اینچ بهترین گزینه برای کمر شما است.

برای کاهش درد کمر صاف بایستید

اینکه طرز ایستادن و نشستن خوبی داشته باشید، فقط راهی برای بهتر دیده شدن نیست. این کار از قسمت های پیچیده ستون فقرات شما محافظت می کند تا سالم بمانند و به درستی کار کنند.

وضعیت بد بدن شما هنگام ایستادن و نشستن، باعث وارد شدن فشار و کشش بر روی کمر شما می شود و می تواند ظاهر ستون فقرات شما را تغییر دهد. از قوز کردن، نشستن و راه رفتن به صورت خمیده، یا خم شدن به پهلو (به یک سمت) هنگام ایستادن، اجتناب کنید.

برای کاهش کمر درد به هنگام کار صحیح بنشینید

هنگام نشستن روی صندلی اداری، از همان وضعیت های بدنی خوبی که هنگام ایستادن استفاده می کنید،استفاده کنید.

این که وضعیت مناسبی داشته باشید برای حمایت از قسمت پشت بدنتان در هنگام نشستن، ضروی است، به ویژه اگر شما برای چند ساعت در روز به این حالت می نشینید.

یک صندلی با کیفیت را انتخاب کنید که وضعیت مناسبی را برای قسمت پایینی کمر شما فراهم می کند و مطمئن شوید که هنگام نشستن، زانو هایتان کمی بالاتر از ران هایتان قرار گیرد.

تاثیر معاشرت بر سلامت و کاهش درد کمر!

چه در یک مهمانی اداری باشید و یا برای داشتن یک ساعت خوش در یک بار هستید، از نشستن در حالات غیرعادی و ایستادن در یکجا بپرهیزید. در اطراف اتاق حرکت کنید تا از فشار آمدن بر ستون فقرات خود جلوگیری کنید.

ایستادن در یک مکان برای یک مدت طولانی می تواند فشار زیادی را به کمر شما وارد کند.

تاثیر زیاد سیگار کشیدن بر کمر درد

همه ما می دانیم که سیگار کشیدن یک خطر جدی برای سلامتی است. سیگاری ها بیشتر از افراد غیر سیگاری دچار کمر درد می شوند. یکی از دلایل این امر این است که نیکوتین جریان خون را به دیسک های ستون فقرات محدود می کند.

این می تواند موجب خشک شدن، ترک و شکستگی شود. سیگار کشیدن مقدار اکسیژن خون را کاهش می دهد و در نتیجه سبب کاهش تغذیه ماهیچه ها و تاندون ها درکمر می شود. یک کمر بیمار و ضعیف نسبت به کشیدگی ها و فشارهای تصادفی که باعث ایجاد درد کمر می شود، آسیب پذیرتر است.

وزن بارهایتان را کمتر کنید تا کمر شما آسیب نبیند

بلند کردن اشیای سنگین به طور نامناسب یک دلیل شایع برای کمر درد است، اما این اتفاق فقط برای افرادی که جعبه های سنگین را در هنگام کار بلند می کنند، نمی افتد.

حمل کردن یک کیف لپ تاپ سنگین، چمدان بزرگ، دوربین سنگین و یا یک بار از مواد غذایی، همچنین می تواند فشار زیادی را بر روی کمر شما ایجاد کند.

تا آنجا که امکان پذیر است، وزن بار های خود را کم کنید، وزن بار را بین دو طرف بدن خود تقسیم کنید یا فشار وزن را از شانه ای به شانه دیگر بیاندازید.

در نظر داشته باشید که از سبد های چرخدار یا کیف هایی که در زیرشان چرخ وجود دارد، برای حمل بار های سنگین تر مثل کیسه های مواد غذایی و جعبه های فایل ها استفاده کنید.

حرکات کششی بیشتری انجام دهید انجام دهید

ایستادن، نشستن، یا دراز کشیدن در یک مکان برای مدت زمان طولانی، برای سلامت کمر و افزایش درد کمر شما خوب نیست.

هر زمانی که می توانید با بلند شدن، راه رفتن و انجام بعضی کشش های ساده، فشارهای روزانه را کاهش دهید. این به بهبود گردش خون در کمر شما کمک می کند، همچنین می تواند هرگونه آسیب یا درد ناشی از عدم فعالیت را کاهش دهد.

در صورتی که از کمردرد زیاد رنج میبرید یکی از راه های تشخیص و درمان کمر درد فیزیوتراپی است. کلینیک فیزیوتراپی دایان با تخصص در حوزه فیزیوتراپی کمر درد در شمال تهران، خیابان دولت، قیطریه، پاسداران و اختیاریه خدمات فیزیوتراپی را در سطح بسیار عالی با بهره گیری از فیزیوتراپیست های باتجربه و حرفه ای ارائه می کند.

۱۰ دلیل کمر درد و درمان با فیزیوتراپی

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

عضویت
اطلاع دهی برای
guest

0 نظرات
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها