فیزیوتراپی در شریعتی تهران

فیزیوتراپی شریعتی کلینیک فیزیوتراپی دایان
فیزیوتراپی شریعتی کلینیک فیزیوتراپی دایان
آنچه در این مقاله میخوانید
آنچه در این مقاله میخوانید

آخرین به روزرسانی در 23 مهر 1401

(فیزیوتراپی در شریعتی تهران)

ارائه خدمات فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی پیشرفته دایان در خیابان شریعتی تهران.

این کلینیک در خیابان دولت واقع شده است و دسترسی مناسبی به عزیزانی که قصد درمان و استفاده خدمات فیزیوتراپی را دارند و ساکن خیابان شریعتی تهران می باشند.

متخصصین ما در کلینیک فیزیوتراپی دایان از جدیدترین و بروز ترین دستگاهها و تجهیزات و موفق ترین تکنیک ها و روشهای درمانی استفاده می کنند تا به شما کمک کنند که به اهدافتان برای دستیابی به عملکرد مستقل و کاهش دردهایتان برسید.

تیم درمانی کامل ما شامل فیزیوتراپیست ها، فیزیولوژیست های ورزشی، حرکت شناسان و دستیاران فیزیوتراپی و ماساژ درمان های متخصص است.

ما در درمان آسیب ها وبیماری های عصبی که  ناشی از تصادفات رانندگی، حوادث محل کار یا آسیب‌های ورزشی هستند، تخصص داریم.

ما با متخصصان مغز و اعصاب، ارتوپدها، کاردرمان ها، گفتار درمان ها، فیزیولوژیست ها و تعداد دیگری از متخصصین حوزه سلامت همکاری می کنیم تا خدمات مراقبتی همه جانبه ای را به بهترین شکل ممکن ارائه دهیم.

تماس با کلینیک فیزیوتراپی دایان

هنگامی که فیزیوتراپیست های ما در کلینیک دایان واقع در خیابان شریعتی به طور کامل ارزیابی جامعی را از نیازهای شما انجام دادند، یک برنامه کاملاً شخصی سازی شده برای اهداف خاص شما تهیه می شود.

ما از درمان های دستی (منوال تراپی)، وسایل و تجهیزاتی همچون لیزر درمانی پرتوان و کم توان، مگنت درمانی، تکار درمانی، شاک ویو درمانی، کشش ستون فقرات، بیوفیدبک بی اختیاری ادرار، بیوفیدبک سایر عضلات، ورزش درمانی، طب سوزنی، سوزن خشک (درای نیدلینگ) و روش های دیگر استفاده میکنیم تا به شما کمک کنیم که بتوانید به روال عادی زندگی خود بازگردید.

درمان های فیزیوتراپی
درمان های فیزیوتراپی

 فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپی نوعی درمان توانبخشی است که بر کاهش درد، افزایش قدرت و بهبود حرکات فیزیکی بدن تمرکز دارد.

فیزیوتراپی با ارزیابی دقیق بیمار آغاز می شود، این فرآیند به فیزیوتراپیست و بیمار کمک می کند تا بهترین گزینه ی درمانی را انتخاب کنند.

در مطب های خصوصی، خدمات فیزیوتراپی غالباً ترکیبی از تکنیک های فیزیوتراپی دستی (منوال تراپی) و تکنیک ماساژ بافت های نرم، تمرین درمانی، روش های تشخیصی درمانی (مانند سونوگرافی) و آموزشی است.

فیزیوتراپیست آموزش های متنوعی در زمینه های مختلف مراقبت های پزشکی میبیند. در مطب های خصوصی، تمرکز توانبخشی بیشتر بر روی سیستم عصبی-اسکلتی-عضلانی قرار دارد.

در اولین جلسه فیزیوتراپی چه میگذرد؟

در این جلسه معمولا ارزیابی اولیه ای از شخص صورت میگیرد. در کلینیک فیزیوتراپی دایان، درمانگر در اولین جلسه حدود 30دقیقه بیمار را معاینه کرده و با او تعامل خواهد کرد.

این امر به درمانگر امکان می دهد که شناخت دقیقی از سابقه بیمار پیدا کرده و همچنین از نزدیک آسیب دیدگی را معاینه کند.

در ارزیابی اولیه فیزیوتراپیست سوالات مد نظر خود را میپرسد و همچنین بیمار جزئیات و تاریخچه آسیب دیدگی یا وضعیت خود را تشریح میکند.

بخش عملی ارزیابی نیز شامل مشاهده حرکات فیزیکی مانند نوع راه رفتن و یک سری آزمایشات فعال و غیرفعال است (به عنوان مثال دامنه حرکت، تست های تشخیصی رباط ها و آزمایش سیستم عصبی بیمار).

در فیزیوتراپی ورزشی در کلینیک فیزیوتراپی شریعتی ، زمان بیشتری صرف حرکات مربوط به رشته ورزشی مورد نظر خواهد شد.

هر سؤالی که در این جلسه پرسیده میشود و هر تستی که فیزیوتراپیست (یا بیمار) انجام می دهند، در درک منشا اختلال حرکتی احتمالی کارگشا خواهند بود.

بعد از ارزیابی، فیزیوتراپیست تشخیص خود را با بیمار مطرح کرده و طبق همان تشخیص فرآیند درمان شروع خواهد شد.

فیزیوتراپیست و بیمار معمولا در جلسات اولیه بیش تر از جلسات دوره ای بعدی با هم در تعامل خواهند بود تا از این راه پیش از تشخیص اختلال حرکتی و ارائه برنامه درمانی ویژه، درمانگر امکان جمع آوری اطلاعات کافی از شرایط بیمار را در اختیار داشته باشد.

قبل از اولین جلسه، به جزئیاتی که فکر میکنید درمانگر باید به آنها واقف باشد فکر کنید.

به عنوان مثال: اگر در نقطه ای احساس درد دارید، در چه وضعیتی درد شدت پیدا میکند؟ چه مواردی باعث بهبود دردتان میشوند؟

به علاوه، در صورت امکان طوری لباس بپوشید که مناسب با نوع آسیب دیدگی فیزیکی باشد.

مثلا در صورت آسیب دیدگی شانه، پوشیدن یک تاپ بندی به فیزیوتراپیست کمک میکند تا دید بهتری بر نحوه حرکت شانه و بازو داشته باشد.

توصیه میکنیم لباس و کفش مناسب ورزش بپوشید، زیرا معمولا حرکات ورزشی بخشی از برنامه درمانی محسوب میشوند.

جلسات دوره ای چگونه برگزار میشوند؟

جلسات دوره ای در کلینیک فیزیوتراپی دایان واقع در شمال تهران محدوده شریعتی شامل یک جلسه 120 دقیقه ای درمان با فیزیوتراپیست است.

در طی این جلسه، می توانید پیشرفت وضعیت خود و یا هر مسئله ای که از جلسه قبل تغییر یافته را تشریح کنید.

سپس فیزیوتراپیست با تجدید برخی از آزمایشاتی که در جلسه اول انجام شده است وضعیت بیمار را بررسی میکند (امکان انجام آزمایشهای جدید هم وجود دارد).

برنامه درمانی ادامه پیدا کرده و بسته به پیشرفتی که در وضعیت بیمار مشاهده میشود هر دو روش دستگاههای فیزیوتراپی، درمان های دستی و انجام حرکات ورزشی ادامه خواهند یافت.

همچنین امکان دارد فیزیوتراپیست بخشی از زمان جلسه را صرف آموزش هایی درباره آسیب دیدگی و وضعیت بیمار کند.

به عنوان مثال، برای افرادی که از درد مزمن رنج میبرند، تشریح عوامل تاثیرگذار بر سیستم عصبی بدن و عوامل محیطی، برای بیمار بسیار کمک کننده است.

اگر برنامه زمانی شما اجازه دهد توصیه ما معمولا جلسات 60 تا 90 دقیقه ای است.

ما در کلینیک فیزیوتراپی دایان واقع در محدوده شریعتی تهران ترجیح میدهیم، زمان کافی برای انجام برنامه حرکات ورزشی با تجهیزات مخصوص در اختیار بیمار قرار داشته باشد.

و همچنین فیزیوتراپیست هم در کنار بیمار میماند تا به هرگونه سوال احتمالی پاسخ دهد. معمولا جلسات درمانی با ماساژ، تمرین درمانی و تحریک الکتریکی پایان میابد.

تکرار جلسات فیزیوتراپی کودکان
تکرار جلسات فیزیوتراپی کودکان

 جلسات فیزیوتراپی چندوقت یکبار تکرار میشوند؟

تعداد جلسات بستگی به نوع و ماهیت آسیب دیدگی و همچنین برنامه کاری بیمار دارد. در حالت ایده آل در کلینیک فیزیوتراپی ما در محدود شریعتی ، اغلب برنامه های درمانی با انجام سه جلسه فیزیوتراپی در هفته آغاز میشوند.

اگر بیماری پس از عمل جراحی از مشکل خشکی مفاصل شدید رنج میبرد، سه جلسه فیزیوتراپی برای رفع مشکل قبل از حاد شدن و در مراحل اولیه مفید خواهد بود.

نظر جراح بیمار هم اهمیت زیادی دارد. میتوانید با تعامل با فیزیوتراپیست خود و بررسی گزینه های مختلف، برنامه درمانی طراحی کنید که هم مناسب ماهیت آسیب دیدگی باشد و هم به برنامه کاریتان لطمه ای وارد نشود.

دوره درمان چقدر طول میکشد؟

طول دوره درمان به شدت متغیر و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در درجه اول نوع بافت آسیب دیده اهمیت زیادی دارد.

معمولا درمان آسیب های ساده به بافت های نرم (مانند رباط و یا ماهیچه) حدود 6 تا 8 هفته طول خواهد کشید.

اگرچه آماده سازی ورزشکار بعد از جراحی ترمیمی رباط صلیبی زانو برای بازگشت به ورزش هایی که نیاز به سرعت بالا و حرکت در جهات مختلف دارد در حدود 6 تا 12 ماه زمان خواهد برد.

عامل دوم در طول درمان، مدت زمانی است که بیمار با درد و یا آسیب دیدگی درگیر بوده است. هر چه آسیب مزمن تر باشد دوره درمان بیشتر طول خواهد کشید.

و نکته سوم به تفاوت بدنی افراد بستگی دارد ممکن است تجربه بیماران از یک نوع آسیب دیدگی کاملا متفاوت باشد.

و همچنین هدف و سطح توقع افراد از فعالیت های حرکتی آینده شان با هم یکسان نیست.

به عنوان مثال برای درمان پیچ خوردگی مچ پا، در مقایسه با آمادگی برای پیاده روی روزانه، آماده شدن برای بازگشت به سطح حرفه ای فوتبال به زمان بیشتری احتیاج دارد.

در طی دوره فیزیوتراپی در منزل چه اقداماتی انجام دهیم؟

تمرین های ورزشی تقریبا همیشه جزء جدایی ناپذیری از برنامه های درمانی است.

در مرکز فیزیوتراپی دایان ( شریعتی )، فیزیوتراپیست زمانی را برای تشریح و نشان دادن نحوه صحیح حرکات در نظر میگیرد و به نحوه انجام حرکت توسط بیمار نظارت و اشتباهات احتمالی را تصحیح خواهد کرد.

همچنین یادداشت هایی شامل انواع حرکات، تعداد تکرار حرکت و زمان مورد نظر برای انجام تمرین ها در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت.

فیزیوتراپیست مانند یک هم تیمی در مسیر بهبودی در کنار شما میماند.

برای مثال احتمال دارد درمانگر بخشی از جلسه را به انجام حرکات فیزیوتراپی دستی بر روی شانه بیمار اختصاص دهد تا دامنه حرکتی مفصل را بهبود ببخشد.

برای افزایش و یا حفظ دامنه حرکتی، در خارج از کلینیک هم باید با جدیت تمارین را دنبال کنید، پیشرفت در برنامه ورزشی هم دقیقا مستلزم همین موضوع میباشد.

جهت اطمینان از پیشرفت در جلسات، تمارین حرکتی باید چند مرتبه در طول روز و 5 تا 7 روز در هفته، و تمارین قدرتی باید 3 تا 5 بار در هفته انجام شوند. 

پزشک، فیزیوتراپی و یا ماساژ را توصیه کرده کدام گزینه برای من بهتر است؟

فیزیوتراپی و ماساژ مکمل یکدیگرند. 

درمانگر تعیین میکند کدام ماهیچه تضعیف شده و به تمرین قدرتی نیاز دارد و کدام یک دچار گرفتگی شده و به ماساژ بافت های نرم احتیاج دارد.

اگر درمانگر تشخیص دهد که کشیدگی ماهیچه، عامل ایجاد درد و آسیب دیدگی است احتمال دارد بیشتر زمان جلسات درمانی صرف کار روی بافت های نرم شود.

انجام ماساژ از این رو مفید است که در طی جلسات درمانی زمان کافی برای انجام دیگر حرکات (مانند اصلاحات بیومکانیکی، و حرکات دستی فیزیوتراپی) در اختیار خواهید داشت.

ماساژورها در برطرف کردن گرفتگی عضلات و تکنیک های آرام سازی تخصص دارند و فیزیوتراپیست ها برای بهبود حرکات فیزیکی و تقویت مفاصل خشک و یا آسیب دیده آموزش دیده اند.

برای مثال اگر گردن بیمار آسیب دیده معمولا انجام ماساژ برای رفع گرفتگی عضلات و فیزیوتراپی برای بهبود حرکات عادی و تقویت مفاصل خاص مفید است.

در صورتی که شما و یا یکی از اعضای خانوادتان ساکن خیابان شریعتی هستید ولی امکان حضور در کلینیک فیزیوتراپی را نداشته اما به خدمات فیزیوتراپی نیاز دارید می توانید از خدمات فیزیوتراپی در منزل این مجموعه برای انجام درمان استفاده کنید.

آشنایی بیشتر با خدمات فیزیوتراپی در منزل

برای آشنایی بیشتر با خدمات ما در کلینیک فیزیوتراپی دایان، یکی از بهترین کلینیک های فیزیوتراپی شمال تهران و محدوده شریعتی می توانید به صفحه خدمات فیزیوتراپی ما مراجعه کنید.

شماره تماس های کلینیک فیزیوتراپی دایان جهت دریافت نوبت حضوری : 02122786049 – 09128340536

0 0 امتیازها
امتیازدهی

بفرست برای کسی که نیاز داره ببینه . . .

بیشتر در این رابطه بخوانید

آخرین مقالات در فیزیوتراپی دایان

guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
جدیدترین
بارخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
جم نیا
جم نیا
3 سال قبل

سلام دخترم ۵سالشه هفته پیش از روی مبل پرید پایین ودستش به شدت ازناحیه آرنج به شدت درد گرفت پس ازمراجعه به اورژنس وعکس برداری آرنج گفتن استخوان مفصل آرنج کمی موبرداشته وآتل بستند وگفتندآخرهفته بازکنیدالان باز کردم دستش از آرنج تامچ ورم داره ومچش ازداخل کف دست کمی سیاه شده آیا نیازهست ببرم دکتر یابخاطرآتل هست؟

فیزیوتراپی دایان
فیزیوتراپی دایان
ویرایشگر
پاسخ دادن  جم نیا
3 سال قبل

سلام
معمولا ورم و التهاب پس از شکستگی ها تا چند هفته ادامه پیدا می کند اما گاهی هم ممکن است به علت گچ گرفتن محکم باشد.
در هر حالت برای درمان و جوش خوردن کامل آن به فیزیوتراپی مراجعه بفرمایید.

پیمایش به بالا