کمردرد در دوران بارداری
۱۹ مرداد, ۱۳۹۷
فیزیوتراپی کمر
کمر درد و درمان با فیزیوتراپی در منزل
۲۷ مرداد, ۱۳۹۷
نمایش همه

فیزیوتراپی قلهک

فیزیوتراپی قلهک

فیزیوتراپی

عوارض فیزیوتراپی

گاهی ممکن است انسان بر اثر کهولت سن و یا حادثه ای ناگوار قدرت و توانایی های انجام بسیاری از کار های روزمره خود را از دست بدهند در این حالت اگر وضعیت بدنی فرد مبتلا به حادثه و یا فرد مسن پس از معاینه توسط پزشک معالج در وضعیتی باشد که نیاز به جراحی سنگین و طاقت فرسا نداشته باشد میتواند از فیزیوتراپی کمک بگیرد. فیزیوتراپی در اکثر مواقع میتواند جلوی عمل های جراحی را بگیرد و از آنها پیشگیری کند .

فیزیوتراپی یکی از رشته های توانبخشی است و جزء اقداماتی است که برای فرد معلول و ناتوان انجام میشود . فیزیوتراپی علاوه بر برگرداندن توانایی جسمانی از لحاظ روحی نیز بسیار برای فرد بیمار کمک رسان است چرا که فیزیوتراپیست علاوه بر انجام حرکات کششی و … از لحاظ روانشناسی فرد بیمار را تحت نظر دارد. فیزیوتراپی می تواند جهت توانبخشی و نجات بیماران به عنوان یکی از بازوهای توانمند تیم پزشکی وارد عمل شود و جامعه ما را از زمین گیر شدن و ناتوان شدن گروهی از جوانان و سالمندان که به دلیل تصادفات و حوادث ناگوار و کهولت سن مشکل پیدا می کنند رهایی بخشد.

فیزیوتراپی دایان

فیزیوتراپی قلهک

فواید فیزیوتراپی

افزایش قابلیت های حرکتی و بهبود وضعیت حرکتی ، کمک به افزایش تعادل در هنگام راه رفتن ، بهبود و تقویت وضعیت عضلانی ، کاهش خطر سقوط و بروز انواع شکستگی بخصوص شکستگی لگن که عارضه ای شایع و جدی در سالمندان است  ، کمک به درمان بیماری های اسکلتی_عضلانی شایع مانند کمردرد، زانودرد و … ، بهبود کارایی سیستم تنفسی ، کمک به کاهش عوارض و تسریع بهبودی پس از مشکلاتی همچون سکته مغزی و قلبی، پارکینسون و ام اس ، افزایش استقلال و کاهش وابستگی.

فیزیوتراپی قلهک

در فیزیوتراپی قلهک فیزیوتراپیست‌ با استفاده‌ از یک‌ سری‌ وسایل‌ مثل‌ ابزارهای‌ الکترونیکی‌ و حرکات‌ ورزشی‌ در جهت‌ رفع‌ معلولیت‌ و افزایش‌ کارآیی‌ عضلات‌ و اعصاب‌ تلاش‌ می‌کند. رشته‌ فیزیوتراپی‌ دارای‌ بخش‌های‌ مختلفی‌ است‌.در بخش‌ الکتروتراپی‌ فیزیوتراپیست‌ با استفاده‌ از عوامل‌ فیزیکی‌ مانند اشعه‌ مادون‌ قرمز و درمان‌ بیماران‌ می‌پردازند. در بخش‌ مکانوتراپی‌ با استفاده‌ از وسایل‌ مکانیکی‌ مانند قرقره‌ و دستگاه های‌ بدنسازی‌ به‌ درمان‌ بیماران‌ می‌پردازند، در بخش‌ هیدروتراپی‌ (آب‌ درمانی‌) با استفاده‌ از خواص‌ آب‌ به‌ درمان‌ بیماریها می‌پردازد.

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --