کمردرد در دوران بارداری
۱۹ مرداد, ۱۳۹۷
فیزیوتراپی کمر
کمر درد و درمان با فیزیوتراپی در منزل
۲۷ مرداد, ۱۳۹۷
نمایش همه

فیزیوتراپی قلهک

فیزیوتراپی قلهک

فیزیوتراپی

عوارض فیزیوتراپی

گاهی ممکن است انسان بر اثر کهولت سن و یا حادثه ای ناگوار قدرت و توانایی های انجام بسیاری از کار های روزمره خود را از دست بدهند در این حالت اگر وضعیت بدنی فرد مبتلا به حادثه و یا فرد مسن پس از معاینه توسط پزشک معالج در وضعیتی باشد که نیاز به جراحی سنگین و طاقت فرسا نداشته باشد میتواند از فیزیوتراپی کمک بگیرد. فیزیوتراپی در اکثر مواقع میتواند جلوی عمل های جراحی را بگیرد و از آنها پیشگیری کند .

فیزیوتراپی یکی از رشته های توانبخشی است و جزء اقداماتی است که برای فرد معلول و ناتوان انجام میشود . فیزیوتراپی علاوه بر برگرداندن توانایی جسمانی از لحاظ روحی نیز بسیار برای فرد بیمار کمک رسان است چرا که فیزیوتراپیست علاوه بر انجام حرکات کششی و … از لحاظ روانشناسی فرد بیمار را تحت نظر دارد. فیزیوتراپی می تواند جهت توانبخشی و نجات بیماران به عنوان یکی از بازوهای توانمند تیم پزشکی وارد عمل شود و جامعه ما را از زمین گیر شدن و ناتوان شدن گروهی از جوانان و سالمندان که به دلیل تصادفات و حوادث ناگوار و کهولت سن مشکل پیدا می کنند رهایی بخشد.

فیزیوتراپی دایان

فیزیوتراپی قلهک

فواید فیزیوتراپی

افزایش قابلیت های حرکتی و بهبود وضعیت حرکتی ، کمک به افزایش تعادل در هنگام راه رفتن ، بهبود و تقویت وضعیت عضلانی ، کاهش خطر سقوط و بروز انواع شکستگی بخصوص شکستگی لگن که عارضه ای شایع و جدی در سالمندان است  ، کمک به درمان بیماری های اسکلتی_عضلانی شایع مانند کمردرد، زانودرد و … ، بهبود کارایی سیستم تنفسی ، کمک به کاهش عوارض و تسریع بهبودی پس از مشکلاتی همچون سکته مغزی و قلبی، پارکینسون و ام اس ، افزایش استقلال و کاهش وابستگی.

فیزیوتراپی قلهک

در فیزیوتراپی قلهک فیزیوتراپیست‌ با استفاده‌ از یک‌ سری‌ وسایل‌ مثل‌ ابزارهای‌ الکترونیکی‌ و حرکات‌ ورزشی‌ در جهت‌ رفع‌ معلولیت‌ و افزایش‌ کارآیی‌ عضلات‌ و اعصاب‌ تلاش‌ می‌کند. رشته‌ فیزیوتراپی‌ دارای‌ بخش‌های‌ مختلفی‌ است‌.در بخش‌ الکتروتراپی‌ فیزیوتراپیست‌ با استفاده‌ از عوامل‌ فیزیکی‌ مانند اشعه‌ مادون‌ قرمز و درمان‌ بیماران‌ می‌پردازند. در بخش‌ مکانوتراپی‌ با استفاده‌ از وسایل‌ مکانیکی‌ مانند قرقره‌ و دستگاه های‌ بدنسازی‌ به‌ درمان‌ بیماران‌ می‌پردازند، در بخش‌ هیدروتراپی‌ (آب‌ درمانی‌) با استفاده‌ از خواص‌ آب‌ به‌ درمان‌ بیماریها می‌پردازد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...