فیزیوتراپی قلهک
فیزیوتراپی قلهک
۲۳ مرداد, ۱۳۹۷
فیزیوتراپی آسیب ورزشی
۲۸ مرداد, ۱۳۹۷

فیزیوتراپی کمر در منزل

در طول زندگی ممکن است انسان بر اثر حادثه و یا بالا رفتن سن دچار درد در ناحیه کمر و یا دیسک کمر شود در این حال فرد دامنهی حرکتی محدودی پیدا میکند و مثل قبل نمیتواند به کار های روزمره خود برسد و احساس نا امیدی شدیدی در فرد مبتلا دیده میشود ، در این گونه مواقع فیزیوتراپی کمر بهترین گزینه برای بهبود فرد مبتلا و افزایش دامنه ی حرکتی او است و در این شرایط بحرانی ممکن است موجب جلوگیری جراحی ستون فقرات شود ! بله درست متوجه شدید گاهی اوقات با کمک فیزیوتراپیست در بهترین کیلینیک فیزیوتراپی دولت میتوان از عمل های سخت و طاقت فرسا جلوگیری کرد .در ابتدا فرد مبتلا تحت معاینه قرار میگیر تا مشکل و میزان شدت آن مشخص شود سپس درمان آغاز میگردد.

 بخش مهمی از درمان را تمرینات و ورزش ها تشکیل می دهدند. با توجه به حاد یا مزمن بودن مشکل بیمار، ورزش های های مختلفی در برنامه ی درمانی گنجانده می شود ورزش های عمده ای که در فیزیوتراپی استفاده می شود شامل ۲ گروه عمده ورزش های پیشگیری کننده از ابتلا به دیسک کمری و ورزش های مربوط به افراد مبتلا به دیسک است.تمرینات پیشگیری در افرادی استفاده می شود که با توجه به وضعیت زندگی و شغلی به طور مثال رانندگی طولانی،مستعد ابتلا به دیسک هستند.ورزش های درمانی مربوط به دیسک شامل ۴ گروه تمرینات کاهش فشار، تمرینات ویلیامز، تمرینات مکنزی و تمرینات ویلیامز می باشند.

فیزیوتراپی کمر

فیزیوتراپی دولت

فیزیوتراپی دایان

حرکات فیزیوتراپی کمر

هنگام بروز کمردرد با مراجعه به فیزیوتراپیست و ارزیابی دقیق و انجام صحیح درمان، تا حد زیادی می توان کمردرد را برطرف کرد و با آموزش نحوه صحیح وضعیت بدن در حین فعالیت های روزمره و مربوط به شغل، از بازگشت مجدد علائم جلوگیری کرد. گاهی برخی از دفرمیتی های اسکلتی عضلانی و ضعف عضلات و عدم هماهنگی بین فعالیت آنها، باعث بروز کمردرد می شوند که معمولا بیمار از وجود آنها آگاه نیست که با مراجعه به فیزیوتراپی این اختلالات مشخص شده و تا حد زیادی اصلاح می شوند.فیزیوتراپی کمر معمولا عارضه ای برای بیمار ندارد. در صورتی که بیمار شرایط خاصی مانند استفاده از باتری قبلی، سمعک، سابقه ی وجود تومور یا بدخیمی در بدن، بارداری و بیماری های خاص داشته باشد قبل از شروع درمان، باید درمانگر خود را مطلع نموده که از عوارض احتمالی استفاده از برخی دستگاه های فیزیوتراپی جلوگیری به عمل آید.

فیزیوتراپی قلهک

فیزیوتراپی کمر

مباحث مرتبط

فیزیوتراپی ، فیزیوتراپی کمر ، فواید فیزیوتراپی ، فیزیوتراپی قلهک ، فیزیوتراپی دایان ، فیزیوتراپی دولت ، بهترین کیلینیک فیزیوتراپی قلهک ، بهترین کیلینیک فیزیوتراپی دولت ، هزینه فیزیوتراپی ، فیزیوتراپی منزل .

فیزیوتراپی در منزل

به اشتراک بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --