خدمات فیزیوتراپی در کلینیک فیزیوتراپی تهران

خدمات فیزیوتراپی در تهران، کلینیک فیزیوتراپی دایان یکی از بهترین کلینک های فیزیوتراپی در شمال تهران، منطقه پاسداران خیابان دولت است.

آسیب های عضلانی به خصوص در نواحی کمر و گردن به دلیل تغییر فعالیت های روزمره و سبک زندگی، در کنار آن استفاده از تکنولوژی های روز از جمله کامپیوتر و گوشی های همراه در حال افزایش است.

در بعضی از مواقع نیز به دلیل اتفاقات طبیعی یا به وجود آمده از جمله سالمندی، تصادفات و آسیب های ورزشی آسیب هایی در عضلات بدن به وجود می آید.

یکی از راه های پیشگیری و درمان آسیب های عضلانی، بهره مندی از خدمات فیزیوتراپی است که با استفاده از ورزش و تمرین و یا دستگاه های پیشرفته پزشکی سعی در بهبود وضعیت موجود بیمار دارد.

در این مطلب با برخی از خدمات فیزیوتراپی حرفه ای که در کلینیک فیزیوتراپی دایان انجام شده و به کار گرفته می شود آشنا خواهید شد.

 
درمان ام اس

فیزیوتراپی در منزل

یکی از بهترین راه کارها برای ارائه خدمات فیزیوتراپی، فیزیوتراپی در منزل به حساب می آید.

خدمات فیزیوتراپی در منزل بیشتر مختص به نیازمندانی است که امکان حضور پیدا کردن در کلینیک را ندارند از جمله سالمندان و یا بیمارانی که بر اثر عمل جراحی امکان جابه جایی زیاد برایشان مقدور نیست.

مزایای فیزیوتراچی در منزل:

عدم اتلاف وقت رفت و آمد (به خصوص در شهرهای بزرگ مانند تهران)، راحتی و آسودگی خاطر و عدم استرس حضور در کلینیک، توجه سایر افراد خانواده به نحوه انجام تمرینات ورزشی و توصیه های پزشکی.

کلینیک فیزیوتراپی دایان در محدوده پاسداران تهران، خیابان دولت واقع شده است و خدمات فیزیوتراپی را در محدوده شمال و شمال شرق تهران: فیزیوتراپی در منزل قیطریه، اختیاریه، شریعتی، پاسداران، اندرزگو، تجریش و ... ارائه می کند.

مقاله کاملی در مورد فیزیوتراپی در منزل
 
msTherapy

ماساژ درمانی یا ماساژ تراپی

تفکری که در مورد ماساژ به صورت عمومی رواج دارد این است که ماساژ گرفتن روشی کاربردی برای ریلکسیشن و آرامش است که می توان خستگی بدن را از عضلات خارج کند.

شاید کمتر پیش آمده باشد که در مورد خواص درمانی ماساژ که به عنوان ماساژ درمانی یا ماساژ تراپی از آن یاد می شود، شنیده و یا آشنایی داشته باشید.

از خواص درمانی ماساژ درمانی می توان به بهبود فرآیند چرخش خون، بهبود دامنه حرکت مفاصل و افزایش اندورفین در بدن اشاره کرد.

در کلینیک فیزیوتراپی دایان ماساژ درمانی به صورت حرفه ای و تخصصی توسط فیزیوتراپیست های با تجربه و دوره دیده انجام گرفته و شما پس از دریافت ماساژ احساس رضایت بیشتری خواهید داشت.

مقاله کاملی در مورد ماساژ درمانی یا ماساژ تراپی

 
electrotherapy-physiotherapy-treatment-in-adelaide

الکتروتراپی

در کلینیک فیزیوتراپی دایان از تجهیزات حرفه ای و به روز الکتریکی که برای درمان های الکتروتراپی مورد استفاده قرار می گیرد برای مقصد درمانی به شرح زیر مورد استفاده قرار میگیرد:

بهبود بازه حرکتی عضلات و مفاصل، افزایش قدرت و تقویت عضلانی در ناحیه ای خاص، افزایش جریان خون در ناحیه آسیب، بهبود سریعتر زخم ها با افزایش جریان خون در آن ناحیه، بهبود دردهای ناحیه کمر، گردن، زانو، شانه و ...

موارد گفته شده تنها بخشی از فواید الکتروتراپی را معرفی می کند برای آشنایی بیشتر با فواید آن می توانید به لینک زیر مراجعه کنید

در مورد الکتروتراپی بیشتر بدانید
 
istockphoto-909153092-612×612

مگنت تراپی یا مگنت درمانی

مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی یکی از روش های درمانی ایمن و کم عارضه مورد استفاده در فیزیوتراپی است که موجب تسکین درد و تسریع روند بهبودی بدن و ترمیم آسیب ها می شود.

مگنت تراپی با استفاده از امواج مغناطیسی و تاثیر بر بافت های آسیب دیده مانند استخوان، عضلات، تاندون ها و اعصاب به فرایند بهبودی و کاهش دوره بهبودی کمک زیادی می کند.

یکی از روش های درمانی که در کلینیک فیزیوتراپی دایان مورد استفاده قرار میگیرد استفاده از مگنت درمانی است که بسته به نوع آسیب و بیماری از این روش در درمان استفاده می شود

آشنایی بیشتر با مگنت درمانی یا مگنت تراپی
 
shockwave-therapy-750×502

شاک ویوتراپی یا شاک ویو درمانی

شاک ویو تراپی یکی از روش های غیر تهاجمی و نوین درمانی در فیزیوتراپی است که در آن از امواج صوتی پرقدرت برای اهداف درمانی استفاده می شود.

امواج صوتی شاک ویو با انرژی بالا نیروی مکانیکی را بر بافت‌های بدن اعمال کرده و در درمان بیماری های اسکلتی_عضلانی بسیاری کاربرد دارد.

امواج شاک ویو سبب افزایش جریان خون در قسمت های آسیب دیده، تحریک بازسازی سلول ها و تسریع بهبودی و تسکین درد می شود ...

در مورد شاک ویو درمانی یا شاک ویو تراپی بیشتر بدانید
 
Integrative-Dry-Needling

درای نیدلینگ یا سوزن خشک

سوزن خشک یا درای نیدلینگ یک تکنیک فیزیوتراپی است که برای درمان درد و اختلالات حرکتی مورد استفاده قرار میگیرد

سوزن خشک به این صورت عمل می کند که بدون نیاز به انجام تزریقات و یا داروی خاصی به پوست ناحیه آسیب عضله مانند کمر، گردن، زانو و ... وارد می شود

برخلاف تصور همگان سوزن خشک با طب سوزنی تفاوت دارد و یه روش مدرن است که به صورت علمی و تحقیقاتی حمایت می شود.

یکی از خدمات کلینیک فیزیوتراپی دایان درای نیدلینگ یا سوزن خشک است که به صورت تخصصی و ماهرانه انجام می گیرد

آشنایی بیشتر با سوزن خشک یا درای نیدلینگ، روش درمانی و فواید آن
 
Sport-science

ورزش درمانی یا تمرین درمانی

یکی از شاخه های درمان سلامتی در فیزیوتراپی است که به صورت تخصصی بر روی جلوگیری از به وجود آمدن آسیب ها و نوانبخشی افراد و ورزش کاران به وضعیت و کارایی کامل به خصوص در ورزش هایی مانند بدنسازی و پرورش اندام جدا از سن و یا توانایی تمرکز دارد.

پیشگیری، تشخیص، مدیریت و درمان، توانبخشی و آموزش حرفه ای از جمله کارهایی است که در ورزش درمانی انجام میگیرد.

یکی از خدمات ما در کلینیک فیزیوتراپی دایان ورزش درمانی یا تمرین درمانی است مطلبی کاملی در این مورد را می توانید در لینک زیر مطالعه کنید

آشنایی بیشتر با ورزش درمانی یا تمرین درمانی
 
bigstock-Laser-Therapy-On-A-Knee

لیزر درمانی یا لیزر تراپی

لیزرتراپی یا لیزر درمانی روشی برای درمان و بهبود آسیب های بافت نرم با استفاده از نور مادون قرمز است که به عنوان یکی از روش های درمانی در کلینیک فیزیوتراپی دایان مورد استفاده قرار می گیرد

در لیزر تراپی از انتشار نورهای تک رنگ با شدت بالا برای درمان آسیب اسکلتی عضلانی، شرایط مزمن و بهبود زخم های شدید استفاده می شود.

منبع نوری لیزر بر روی ناحیه پوست قرار میگیرد تا فوتوش های انرژی به بافت نرم آسیب دیده نفوذ کند و در نهایت طبق اتفاقاتی که به صورت سلولی رخ می دهد باعث بازگشت سلول ها به حالت طبیعی می شود و در نتیجه بهبود را به همراه دارد.

درباره لیزر پرتوان یا لیزر درمانی بیشتر بدانید
physiotherapist-brisbane

فیزیوتراپی خصوصی با رعایت کامل حریم شخصی

برخی از درمان های فیزیوتراپی به آرامش خاطر و عدم استرس نیاز دارد. محیط درمانی نقش بسیار مهمی را در روند درمانی بیماران ایفا می کند.

رعایت حریم خصوصی، برقراری آرامش در محیط فیزیوتراپی و توجه ویژه به تک تک بیماران از مهم ترین عوامل ایجاد تجربه دلگرمی و بهبود پیشرفت روند درمان در بیمار است

در کلینیک فیزیوتراپی دایان با علم کامل به اهمیت موارد یاد شده محیطی سرشار از آرامش و به دور از استرس را برای شما مهیا کرده ایم و سعی می کنیم با برنامه ریزی صحیح وقت لازم و کافی را برای تمامی بیماران جهت بهبود بهتر و مشاوره های صحیح تر در اختیارتان قرار دهیم.

جهت بهره مندی از حداکثر آرامش و حریم خصوصی در هنگام درمان، فیزیوتراپی در منزل را به شما پیشنهاد می کنیم که در این صفحه توضیحات آن داده شده است.

 
saman-insurance

فیزیوتراپی با قرارداد شرکت های بیمه

یکی از مهمترین علت های بهره مند شدن از خدمات بیمه، استفاده از خدمات درمانی و یا کمک درمانی است

فیزیوتراپی یکی از خدمات پزشکی است که بعضی از شرکت های بیمه درمانی در ایران هزینه کامل و یا بخشی از هزینه آن را متقبل می شوند

ما سعی داریم تا در کلینیک فیزیوتراپی دایان با طرف قرارداد شدن با شرکت های بیمه، به خصوص شرکت های بیمه شناخته شده ارائه خدمات را برای عزیزان آسان تر کنیم

خدمات فیزیوتراپی با بیمه های درمانی کشور